Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az mRNS vakcina jobb valamivel...

Az mRNS vakcina jobb valamivel mint a hagyományos?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor miben?

Kiszoríthatja az mRNS vakcina a hagyományost, - amiben legyengített kórokozót juttatnak a szervezetbe - az orvostudományon belül?


Én három Pfizer vakcinát vettem fel.


2023. márc. 5. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%

Most már illenék gyógyszert is fejleszteni. Olyat, ami általános, nem csak egy változat ellen igazán jó.

Hallottunk is sok ígéretes példát - aztán szépen leült mind.

A szokásos: majd 15-20 éves vizsgálat után TALÁN lesz belőle valami.

Ja: és az influenza ellen is!

Annyira közeli rokonok, hogy el se lehet kerülni.

2023. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

#11 Mondani könnyű...

Legyen minden jó! :D

2023. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

#7


Hát igen, tudniillik hogy csak 2020 óta ismert fogalom a szívinfarktus. Azelőtt sose haltak bele ilyesmibe

2023. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Az mRNS vakcinák, amelyeket az új koronavírus (SARS-CoV-2) elleni oltásokhoz használnak, viszonylag új típusú vakcinák a hagyományos vakcinákhoz képest. Az mRNS vakcinák esetében a vírusfertőzés elleni védettséget az mRNS - azaz az üzenet-RNS - bejuttatásával érik el az emberi sejtekbe. Az emberi sejtek az mRNS alapján előállítják a vírus fehérjéit, amelyekre az immunrendszer válaszolva védettséget biztosít a fertőzés ellen.


Az mRNS vakcinák előnye az, hogy gyorsan és hatékonyan kiválthatják az immunválaszt az oltott személyben, és viszonylag rövid idő alatt elérhető a megfelelő immunitás. Az mRNS vakcinák továbbá nincsenek élő vagy inaktivált kórokozók, így nincs kockázata a fertőzésnek a vakcinával történő beoltás során. Az mRNS vakcinák szintén jól alkalmazhatóak a variánsokkal szembeni védettség fenntartására, mivel a vakcinák áttervezhetők a vírus változásainak megfelelően.


Azonban az mRNS vakcinák szintén szembesülnek bizonyos kihívásokkal, például a szállítási és tárolási követelményekkel, valamint a hosszú távú hatékonyságukról és biztonságukról még nincs elegendő adat, mivel ezek viszonylag új típusú vakcinák.


Összességében az mRNS vakcinák hatékonynak és biztonságosnak tűnnek a COVID-19 elleni védekezés során, és a szakértők szerint nagy szerepet játszanak a világjárvány leküzdésében. Azonban fontos megemlíteni, hogy a Az mRNA vakcinák egy új típusú vakcina, amely azonban már bizonyított hatékonysággal és biztonsággal rendelkezik a COVID-19 elleni küzdelemben. Az mRNA vakcinák a hagyományos vakcinákhoz képest számos előnnyel rendelkeznek.


Az mRNS vakcinák hatékonyabbak lehetnek a hagyományos vakcináknál, mivel lehetővé teszik, hogy az immunrendszer közvetlenül a vírus fehérjéinek előállítására reagáljon. A mRNS vakcinák alkalmazása során az általános vírusellenes válasz aktiválódik a szervezetben, ami hosszabb távú védettséget biztosíthat a betegség ellen.


Az mRNS vakcinák előállítása is gyorsabb és olcsóbb lehet a hagyományos vakcinákhoz képest, mivel az mRNS vakcinák nem igényelnek élő vagy inaktivált vírust a gyártási folyamat során.


Azonban fontos megjegyezni, hogy mind a hagyományos, mind az mRNS vakcinák biztonságosak és hatékonyak lehetnek a COVID-19 elleni küzdelemben. A vakcinák kiválasztásakor számos tényezőt kell figyelembe venni, például a vakcina elérhetőségét, a beteg korát, egészségi állapotát és egyéb tényezőit. Az orvosi szakember által javasolt vakcina a legmegfelelőbb választás lehet az egyén számára.

2023. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Sok pro és contra tulajdonsága van mindkettőnek.

Az mRNS vakcinák szerintem ki fogják nagyrészt szorítani a hagyományosakat.

- olcsóbb, gyorsabb az előállítás

- célzottabb a kezelés

- a kórokozók károsító hatásait a leghatékonyabban gátolja meg

- egy oltáson belül lehetséges sok variáns, illetve akár sok, hasonló kórokozó ellen is oltani.


A covid19 mRNS oltásban nagyon kevés, immunválaszt kiváltó feherjét kodoló reszlet volt, mert meg most sem tudjuk teljesen, hogy a vírus többi fehérjéjének van-e káros hatása? Ezért csak a tüskefegérjét kodoló mRNS részlet került bele. Amúgy nagyon sok egyebet is bele lehetne rakni, ha már biztos lenne, hogy azok nem okoznak bajt. Most ennyi elég volt a sulyos lefolyás megelőzésére, de mivel a 20+ éves kutatás egy globális, minden koronavírusra vedő vakcinát célzott, valószínűleg végre eljutnak ehhez a célhoz is. Így a SARS, MERS, és társai ellen is lesz oltás.


Én azon az állásponton voltam, hogy kell az mRNS oltás az alap immunizáláshoz, majd az ismétlők az aktívan jelen levő immunanyag szint fnntartásához egeszen addig, ameddig a járvány nem jutott el a kevésbé súlyos lefolyású fertőzesek szakaszáig. Szerintem utána sem érdemes direkt megfertőződni a teljes vírussal, mivel ahogy említettem nem ismerjük a kórokozó további fehérjéinek hatásait, de 3 oltás után szerintem akkor sem lesz nagy gáz, ha 5 év múlva a immunitás csökken.

Ebben az esetben szerintem ez a vírus már annyira nagy problémát nem fog okozni. Hacsak ki nem derül a fertőzés hosszú távú következménye, de azzal már senki semmit nem tud nagyon csinálni preventíven.


Visszatérve, az mRNS (gén alapú) terápiák eddig is hasznosak voltak, most egyre inkább azok lesznek. Nemcsak kórokozók ellen, hanem akár preventív eljárásokban is.

Ha utánanézel, a testi sejtek elöregedését a telomerek letöredezese okozza. Emiatt egy idő után nem tudnak regenerálódni, osztódni. Ebből adódik egy csomó betegség. Ha ezt a folyamatot meg tudnánk állítani, esetleg visszafordítani, az lenne az "örök élet vize".

Én nagyon drukkolok ennek, hogy mindenki számára elérhető legyen egy ilyen módszer, akinek szüksége van rá.

2023. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 sadam87 ***** válasza:
96%

#15

Alapvetően egyet értek a válasszal, két megjegyzés:

1. "A covid19 mRNS oltásban nagyon kevés, immunválaszt kiváltó feherjét kodoló reszlet volt, mert meg most sem tudjuk teljesen, hogy a vírus többi fehérjéjének van-e káros hatása? Ezért csak a tüskefegérjét kodoló mRNS részlet került bele. "

Tudtommal azért a tüskefehérje kódját rakják a vakcina mRNS-ben, mert az a legerősebben immunogén. A vírus többi fehrjéje elég gyenge immunválaszt vált ki.

2. "Ha utánanézel, a testi sejtek elöregedését a telomerek letöredezese okozza. Emiatt egy idő után nem tudnak regenerálódni, osztódni. Ebből adódik egy csomó betegség. Ha ezt a folyamatot meg tudnánk állítani, esetleg visszafordítani, az lenne az "örök élet vize"."

A telmoer regeneráció valóban egy fontos kutatási terület. De nem egy olyan egyszerű kérdés, hogy ha meg tudjuk hosszabbítani, akkor minden jó. (A meghosszabbítása önmagában nem olyan nehéz, a telomeráz enzimet kell a sejtekben aktiválni vagy bevinni.) Például állatkísérletekben azt tapasztalták, hogy ha aktiválták a telomerázt, akkor növekedett a rák kockázata. (A tumorsejtekben általában aktív a telomeráz.)

2023. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

Most már tényleg kitörölhetnék innen ennek a másfél pipás muszlim/keresztény(?) trollnak az írásait.

Hazugságból minden nap kapunk a képünkbe, nem kell még itt is, folyamatosan.

2023. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!