Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A biológusok számára egy éti...

A biológusok számára egy éti csiga hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés

Richard Dawkins a minap jelentette ki, hogy a biológiában összesen 2 nem van, nem több. Nekem azonnal a hímnős állatok jutottak eszembe, mivel rájuk simán "hímnős" jelzővel hivatkozunk. Én nem tudnám és nem is akarnám rájuk erőltetni a hím/nőstény címkéket, hiszen az tudományosan is pontatlan lenne.

Hogyan lesz ez ezek után, ha csak 2 nemben gondolkodunk? Főképp azon nyelvek esetén, ahol a harmadik személy a nemtől függ (he/she/it)? Egy éti csiga egyed automatikusan a "him" jelzőt fogja kapni, vagy a rideg "it"-tel jellemezzük majd? És ebben a pillanatban hogy van ez?



#nemek #ivar #hímnősség
2023. márc. 23. 12:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#9 Igen, kivételek. De azért vagyunk emberek, hogy átsegítsük egymást ezen az életnek nevezett átkon, ergo törődjünk a kivételekkel is és figyeljünk oda az igényeikre.
2023. márc. 25. 18:28
 12/13 anonim ***** válasza:
13%

#11


Igen. De meg kell különböztetni a testi fogyatékost a lelki problémákkal küszködőtől.


Gondolom nem kezelnél ugyan úgy egy vakon született embert mint egy tinit aki kijelenti hogy ő mostantól vak

2023. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12


Őt nem kezelném ugyanúgy. De ez nem jó hasonlat. Itt a nemekről beszélgettünk. Ezek hiába lelki problémák - ahogy te nevezted -, könnyen átcsaphatnak például testi diszmorfiás zavarba, ami sajnos napjainkban egyre gyakoribb. Gyakori is, és komolyan is kellene venni.


Ha egy tini vak szeretne lenni, akkor ő nem pusztán át akarná alakítani magát, hanem konkrétan lemondana az egyik érzékszervéről. Azt hiszem, érzékeltettem, hogy ez a két eset teljesen más következményekkel járna.

2023. márc. 28. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!