Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 5 piros,3 fehér és 3 kék...

5 piros,3 fehér és 3 kék golyót hányféleképpen lehet úgy elrendezni, hogy két piros golyó ne kerüljön egymás mellé? Az eredménynek 840-nek kellene lenni, de nekem sehogy sem jön ki!

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem 420 jött ki, én se találom a hibát benne :( de azért megosztom veled, hátha te rájössz, hol rontottam el.


először sorba rakom a 6 nem piros golyót. ezt 6!/(3!*3!)=20-féleképpen tehetem meg.


utána elképzelem, hogy ezek között a golyók között, meg a 2 szélen is van 1-1 üres hely, ahova piros golyót rakhatok. ez 7 hely 5 golyóra, vagyis a piros golyókat (7 alatt az 5)=7!/(5!*2!)=21-féleképpen tehetem le.


vagyis az összes golyót 20*21=420-féleképpen rendezhetem el.

2010. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én sem találom a hibát :( de azért kösz :)
2010. okt. 7. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
szia :) majd megírod, hogy kell kiszámolni? ha a tanár megmondja.. már én is kíváncsi vagyok :D
2010. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!