Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondanátok egy nagyon bonyolul...

Mondanátok egy nagyon bonyolult fizika feladatot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tudod, kettőnk alapvető látásmódja eltér. Én azt mondom nincsenek véletlenek, és minden esemény tetszőleges pontossággal kiszámítható. Persze ennek feltétele, hogy az adott eseményt befolyásoló ÖSSZES tényezőt egytől egyig ismerjük. Belátom, hogy jelen esetben ez nem áll fent. De ennek oka nem a kiszámíthatatlanság maga, hanem az ismereteink hiánya, és eszközeink tökéletlensége. Ettől persze szépen elbeszélhetünk egymás mellet akár éveken át, de tény hogy pl. két lottószámot tartalmazó golyó ütközése bekövetkezik, éspedig egyféleképpen. Ez pedig azt jelenti, hogy VÉGES számú meghatározó tényező van. Ezen teljesen felesleges vitázni. Ha ez a szám véges, akkor egytől egyig figyelembe vehető, és lehet vele számolni is. Igaz, hogy atomok molekulák milliárdjainak mozgását jelenleg elméleti modellel tudjuk csak jellemezni, hiszem mag az atommodell is "csak" modell. Azt is belátom hogy egy ilyen esemény kiszámítása mindaddíg, amig az ismereteink ilyenek, mint amilyenek, teljességgel lehetetlen. Ezért a mi vitánk pusztán elméleti. Én ragaszkodom a kijelentésemhez miszerint a világegyetem ÖSSZES eseménye kiszámítható, még akkor is ha ennek a módja nem ismert. Ne akarj engem az ellenkezőjéről meggyőzni, és linkelgetni mindenfélét, ami megint csak azt bizonyítja hogy halvány lila fogalmunk sincs bizonyos dolgokról. Én elfogadom a te felfogásodat, de nem nevezem hülyeségnek, úgyhogy kérlek Te se nevezd az én felfogásomat annak. Részemről a vita lezárva, mert úgysem fogsz tudni meggyőzni, én meg téged nem akarlak meggyőzni ...


maci

2010. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez nem látásmód kérdése. A fizikai mai álláspontja szerint a bizonytalanság benne van.
2010. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

De bizony, ez látásmód kérdése!


Csak egy kérdés: Ha két esemény kimenetelére UGYANAZOK a hatások és UGYANÚGY, UGYANANNYISZOR hatnak, lehet különböző eredményük ? Ugyehogy nem? Hmmm hmmm ...


1. A te szemléleted: van benne bizonytalanságot okozó tényező, ezért nem lehet kiszámítani.


2. Az én szemléletem: nincs benne bizonytalanságot okozó tényező, csak nem ismerjük mindet, illetve nem tudjuk a pontos hatásmechanizmusukat, ezért nem lehet kiszámítani.


Rövidebben:


1. szemlélet: Ezt a fizikai folyamatot a fizika mai állása szerint NEM lehet kiszámítani.


2. szemlélet: Ezt a fizikai folyamatot a fizika MAI állása szerint nem lehet kiszámítani.


Milyen érdekes, mindketten ugyanazt mondjuk, csak máshol a hangsúly ...


maci

2010. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy mind a kettőtöknek igaza van mivel a kvantummechanika szerint nem lehet kiszámolni, viszont ha józan paraszti ésszel belegondolunk akkor (ha mindent ismerünk) már "könnyedén" kiszámítható. De persze nem ismerünk mindent!!!
2010. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha már így két hét távlatából előhozakodtál, én továbbra is azt mondom, ha mindent ismerünk kiszámítható, ő azt mondta hogy NEM. Neki nincs igaza, ha ragaszkodik a kiszámíthatatlansághoz. De mégegyszer -könyörgöm- le ne írd ugyanezt....
2010. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
:D én csak helyeselek.
2010. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Vonatkerék felpumpálása. xDD
2014. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!