Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kültéri hőmérőt érdemes...

Milyen kültéri hőmérőt érdemes venni, ami biztosan elég pontos?

Figyelt kérdés

Régebben egy hagyományos hőmérő volt az ablakban a falra szerelve úgy, hogy sosem sütött rá a nap, teljesen pontos értékeket mutatott, jó volt, megbízható volt, de sajnos elrepedt, belefolyt a víz, tönkrement.

Vettem helyette egy digitális hőmérőt, aminek kültéri mérő egysége van, meg egy beltéri, ami mutatja a külső és belső hőmérsékletet is. Több fokos pontatlansággal. Nagyon megbízhatatlan. Általában többet mutat, de néha kevesebbet a valós hőmérsékletnél.

Vettem akkor inkább megint egy hagyományost (nem tudom, milyen szál van ezekben, higany már elvileg nem lehet), na ez még sokkal rosszabb. Akár 4-5 fokkal többet mutat.

Milyen fajtát, milyen márkát vegyek, ami megbízható?

A pontosságot egyébként az időjárási honlapok adataival vetem össze, na meg ekkora eltérést érezni is lehet.



2023. máj. 12. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudod a pontosat?
2023. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az időjárási honlapokról tudom a pontosat, amint azt már írtam. Többet is összevetek, meg szoktak egyezni, de azzal nem, amit én mérek, és eddig egy hőmérőmmel se tapasztaltam ilyen eltérést, most meg vettem egymás után 2 használhatatlant.
2023. máj. 12. 19:33
 3/16 anonim válasza:
83%

Fura én inkább arra gondolnék, hogy a neten írogatnak átlaghőmérsékletet és azok nem pontosak, mivel az csak egy átlag.

De a hagyományos hőmérő nem tud nem jól mérni szerintem...

2023. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira fontos a pontosság vegyél kalibrálási bizonyítvánnyal rendelkezőt. Kicsit zsebbenyúlós.
2023. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

"időjárási honlapokról tudom a pontosat"

Na ez a baj.


Használhatatlan hőmérők - mi volt a hibájuk?

2023. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A nagy Levin ***** válasza:
75%

A hőmérsékletmérésnek is megvannak a szabályai. Épületektől távolabbi, szellős, árnyékos helyen mérik a talajszint feletti két méter magasban.

Ha kiteszed az ablakba vagy a falra, nem fogsz pontos eredményt kapni.

2023. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező - fogd a meglévő hőmérőidet és végezd el a következő ellenőrző műveleteket:


1. Desztillált vízből csinálj jégkockákat, és azokból törj jégkását. Ebbe az olvadásban lévő jégkásába merítsd az elektronikus hőmérő szenzorát és várd meg az egyensúlyi állapot beállását. A klasszikus petróleumos ablakhőmérővel csináld ugyanezt - de közben adj arra, hogy ne csak a tartály, hanem a hőmérő teste is a jégbe merüljön legalább a folyadékszál magasságáig. Az eltérésnek 1 C fokon belül illene lennie. (Pontosan jegyezd fel az eredményeket a hőmérőkre is.)


2. Ha a hőmérőd tud 100 C fokot, akkor forrásban levő desztillált vízzel elvégezheted ugyanezt.


3. Mivel az ablakhőmérők többnyire csak 50 C fokig mérnek, ezért azt komparálhatod egy két ponton ellenőrzött hőmérővel. Ehhez a művelethez használhatsz egy vízzel töltött termoszt (közben lassan keverd a tartalmát), 0 C alatt pedig egy háztartási mélyhűtőt, melynél a nyitás után azonnali leolvasást végzel (a hőmérő közben még legyen legalább egy vastag fém-tárgyal, porcelánnal, vagy egyébbel körberakva).


Nekem jó tapasztalataim vannak a szedett-vedett hőmérők megbízhatóságával is, persze oda kell figyelni a technikai részletekre.

2023. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha 4-5 időjárási oldal egyaránt 17-18 fokot ír, megfagyunk, de a hőmérő 24 fokot mutat, akkor valami nem stimmel. Hagyományos hőmérő, én se értem, mi működhet rajta rosszul, a digitális pontatlanságán nem lepődtem meg. Tudom, hogy szabályai vannak, hogyan és hová kell elhelyezni a hőmérőt, de pontosan ugyanoda lett felszerelve, ahová a régi, ami pontosan mért, amíg tönkre nem ment.
2023. máj. 12. 22:20
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy meg miért ne lennének megbízhatóak az OMSZ vagy az Időkép honlapján található adatok. Előre jelezni nem tudnak, az tény, de nyilván kalibrált és megfelelően elhelyezett hőmérőt használnak.

Tudom, hogy az enyém, ami a falra van szerelve, nem tekinthető pontosnak, de eddig max 1-2 fok eltérés volt, most meg az új hőmérőkkel rengeteg, és ennyi már tényleg csak zavaró meg félrevezető.

2023. máj. 12. 22:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - tévedésben éled az életed!


Az időjárási oldal az adott régió átlaghőmérsékletét közli, melyet több mérőállomás adataiból súlyoznak össze szakmai megfontolások alapján. A te privát ablakhőmérőd pedig a lakhelyed mikroklímáját méri.


A kettőnek nem sok köze van egymáshoz - értem?

2023. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!