Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kültéri hőmérőt érdemes...

Milyen kültéri hőmérőt érdemes venni, ami biztosan elég pontos?

Figyelt kérdés

Régebben egy hagyományos hőmérő volt az ablakban a falra szerelve úgy, hogy sosem sütött rá a nap, teljesen pontos értékeket mutatott, jó volt, megbízható volt, de sajnos elrepedt, belefolyt a víz, tönkrement.

Vettem helyette egy digitális hőmérőt, aminek kültéri mérő egysége van, meg egy beltéri, ami mutatja a külső és belső hőmérsékletet is. Több fokos pontatlansággal. Nagyon megbízhatatlan. Általában többet mutat, de néha kevesebbet a valós hőmérsékletnél.

Vettem akkor inkább megint egy hagyományost (nem tudom, milyen szál van ezekben, higany már elvileg nem lehet), na ez még sokkal rosszabb. Akár 4-5 fokkal többet mutat.

Milyen fajtát, milyen márkát vegyek, ami megbízható?

A pontosságot egyébként az időjárási honlapok adataival vetem össze, na meg ekkora eltérést érezni is lehet.



2023. máj. 12. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező - remélem azzal is tisztában vagy, hogy kültérben a hőmérőt árnyékban kell elhelyezni úgy, hogy a környező tárgyakról (pl. épületfal feláramló forró levegő ne érje.


Egyszerű ablakhőmérőt csak az északi, vagy észak-keleti ablakon érdemes elhelyezni, mert - a borult téli időszakot kivéve - csak így ad hiteles mérési eredményt a nap jelentős részében.


Egy világítóudvarban persze más a helyzet, de az alapból egy helyi mikroklíma.

2023. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Városokra lebontva meg vannak adva a hőmérsékleti adatok. Sőt, hőtérképek is vannak.

Északi fekvésű az ablak, ahol a hőmérő van, oda soha nem süt a nap, nyáron se.

Továbbra is az a problémám, hogy közel 40 évig minden hőmérő, ami pontosan ugyanoda volt szerelve, megbízható, reális hőmérsékletet mutatott, most meg nem tudok ilyet venni.

De úgy tűnik, a szövegértés nem megy itt senkinek.

2023. máj. 12. 23:16
 13/16 anonim ***** válasza:
84%

#12: Hát akkor: tessék! Csak hogy tudd, hogy is van ez.


[link]

2023. máj. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Senki nem érti a kérdést. Sokat olvastam már a hőmérsékletről, tudom mi az, köszönöm.

Tehát nyilván amikor vettem egy új hőmérőt, attól megváltozott a házam fekvése vagy mikroklímája. Korábban ilyet még nem tett új hőmérő vásárlása után. Hogy mik nem vannak...

2023. máj. 13. 08:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdező - a jégkockatálat már beraktad a fagyasztóba?
2023. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
El nem tudom képzelni az eddigi kommenteket hűségesen végig elolvasva, hogy mi a túrónak a kérdezőnek hőmérő?!?
2023. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!