Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azok a hermafroditák, akiknek...

Azok a hermafroditák, akiknek rendesen szuperál mindkét nemi szervük, képesek megtermékenyülni, és képesek megtermékenyíteni is, akár önmaguktól is megtermékenyülhetnek?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy vannak ilyen hermafrodita emberek, de arról nem találtam infót, hogy ők meg tudják-e önmagukat termékenyíteni (gondolom, igen, ha másként nem, akkor mesterséges úton), ahogy arról sem, hogy ilyenkor úton történő önmegtermékenyítés esetén milyen gyerekek születhetnek. Gondolom, itt is súlyos genetikai hibával születhetnek meg a gyermekek, mint a rokonkapcsolatokban, mivel az apa=anya hordozza éppen azokat a genetikai hibákat, vagy tévedek?
2023. júl. 14. 20:10
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdés természetesen elméleti, nincsenek hermafrodita ismerőseim, én sem vagyok az, csak elég nagy rejtelem övezi ezt dolgot, így szeretnék róla minél többet megtudni.
2023. júl. 14. 20:12
 2/3 anonim válasza:
79%
Nem lehetséges. A teljesen működőképes hím és női reproduktív szervekkel rendelkező hermafroditák nem képesek önmegtermékenyítésre, mivel az emberi reprodukcióhoz két egyed genetikai anyagának kombinációja szükséges. Az utódok létrehozásához egy spermium és egy petesejt genetikai anyagára van szükség a megtermékenyítéshez. Az önmegtermékenyítés, amikor az egyén saját spermiuma megtermékenyíti saját petesejtjét, nem természetes képesség az embernél.
2023. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Embernél nem lehetséges önmegtermékenyítés, mert a petesejt és a hímivarsejt képzéséhez ellentétes hormonális környezet szükséges. Vagyis egy valódi hermafrodita ember még akkor se tudná önmagát megtermékenyíteni, ha történetesen lenne teljesen kifejlődött petefészke és heréje is. (Bár ugyanebből az okból kifolyólag valójában ez is lehetetlen.)


Egyébként szűznemzést, azaz megtermékenyítés nélküli szaporodást, ahol anyuka tulajdonképpen önmagát klónozza ki lehet váltani emlősökben, így elméletileg az emberben is lehetne, bár ezt még senki se próbálta meg (amennyire én tudom). Rágcsálókban és majmokban bizonyítottan lehetséges, bár az utódok gyakran nem egészségesek (rossz genetikai imprinting miatt).

2023. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!