Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet ez a légköri jelenség?

Mi lehet ez a légköri jelenség?

Figyelt kérdés
Ez egy hangjelenség lenne. Többször hallottam már. Olyan mint amikor elmegy egy sugárhajtású repülőgép. Viszont ahogy elhallgat, már kezdi is elölről (mintha egy másik gép jönne közvetlen utánna). Ill. tart egy olyan 4-5 percig szerintem. Eddig azt hittem, hogy a szomszéd szerel valamit, de ma épp beszéltem barátnőmmel telefonon, aki tőlem 300km-re lakik, és nála is ugyanakor hallatszódott. Ő is hallotta már többször, és ő is a szomszédra fogta :P. Ezt konkrétan ma 9:20 perc körül is lehetetett hallani. A nap süt, felhő egy szál sem.
2010. okt. 14. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
???
2010. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
UFO-k jönnek mennek. Hibásak lehetnek mert rendszerint zajtalanok.
2010. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hátt ez nevetséges... Nem hiszitek el hogy van ilyen? Nem modtam hogy ufók, azért is adtam neki légköri jelenség címet. Sőt kizárok mindenféle ufo-t, csak a hanghatás leírása érdekében írtam, mert tényleg olyasmi hangja van. Direkt megjegyeztem az időpontot is... Valaki nyugtasson már meg hogy nem vagyok hülye és ő is hallotta!

olyan hangja van mint a lökhajtású repülőnek, vagy egy gázforrasztónak, vagy gáz hegesztőnek, amit el is hinnék hoyg az, de így hogy 300km-re is ugyanakkor lehet hallani... És tök véletlen említettem telefonba neki, és épp ő is hallotta...

Földmozgás vagy légköri?

Viszonylag erősen lehet hallani, szinte már-már idegesítő. Tegnap is volt 1-2 óra fele...

2010. okt. 14. 13:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Én szolnokon lakom ahol még elő is fordulhatak gyakorlatozó vadászgépek, de a Balatonnál nem tudok jelentős repülős bázisról... Nah meg ugye az egyidejűség...
2010. okt. 14. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
vedd fel mobillal,vagy vmivel,és tedd fel netre,aztán linkeld be majd...
2010. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A földrengéseknek is van olykor hallható kísérőjelensége. Én egyszer kiskoromban hallottam, bár emlékeim szerint sokkal jobban hasonlított egy villámlást követő, távoli mennydörgésre ...


maci

2010. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

akár távoli mennydörgésnek is betehető, azzal a különbséggel, hogy ez több percig tart és nem olyan éles.

1 óra magasságában is volt, felhívtam bartnőmeg azon nyomban, és most nem hallotta... Lehet véletlen egybeesés volt?

Tegnap is 1-2 óra fele hallottam, lehet hogy tényleg gyakorlatoznának a repülők? Nah majd most ráfigyelek. (ha pl. holnap is 1 órakor zúgnak akkor az nem lehet a természet)

2010. okt. 14. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha több száz kilométerre is érzékelhető volt, akkor fogalmam sincs, viszont megkérdőjelezem a légkörhöz kötött kapcsolatát... Ugyan is az elmúlt héten gyakorlatilag semmi komoly nem történt a légkörben, ami miatt kialakulhatott volna. Ha néhány 10 km-ről lenne szó, akkor még esélyes lehetne, hogy a kialakult inverziós réteg gyakorlatilag egy falként működik és visszaveri a hangot így messzi zajok is elhallatszódhatnak, mivel egy 10-400m vastag fal közé van zárva és nyilván kis helyen jobban terjed a hang... Viszont tekintettel rá, hogy 300km-ről van szó így ezt elég esélytelennek tartom. Inkább feltételeznék valami földmozgást, bár MO-n nincsenek hatalmas földmozgások és főleg nincs hangjuk... Érdekes kérdés... utána kéne járni a lakhelyednek, a helyi forgalmi viszonyoknak... Ha esetleg ismersz egy igen okos embert annak felvetheted a kérdést hátha tud rá válaszolni. Így, hogy még nem is halljuk miről van szó elképzelni sem tudjuk miről is lehet szó...
2010. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen azért is tettem ide fel, mert furcsálltam a jelenséget. És én sem valószínűsítem a földrengést. Viszont furcsálom, hogy senki nem tudja miről van szó...
2010. okt. 14. 20:12
 10/11 anonim ***** válasza:

"Viszont furcsálom, hogy senki nem tudja miről van szó..."


"Furcsállom". Ha már muszáj ilyen szavakat használni.


Amúgy, bocsáss meg nekünk, akik nem hallunk hangokat, mint te. Ha az UFO elmélet nem tetszik, hát magyarázz bele saját tetszésed szerinti elméleteket.

Mit vársz?? Hogy jön itt egy tudor és megmagyarázza a hallucinációdat? Vagy, ahogy te is írtad a szomszéd fűrészgépét?

2010. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!