Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mégis hogyan származhat a...

Mégis hogyan származhat a Földön található víz az aszteroidákból?

Figyelt kérdés

"Tudományos feltételezések szerint a Földön található víz a korai időszakban becsapódó aszteroidákból származik."


Forrás: [link]


Nem igazán értem, ezt hogyan kell értelmezni. A Földön hatalmas mennyiségű víz van. Mégis hogy jönnek ide az aszteroidák?


2023. júl. 27. 23:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
"A Földön hatalmas mennyiségű víz van." Egészen pontosan a Föld tömegének 0,02%-a víz. Tényleg hatalmas mennyiség. Ja, mégsem...
2023. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A Föld 71%-át víz borítja, erre utaltam.


[link]

2023. júl. 28. 00:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy a felszín majd' háromnegyede víz, de ez a Föld tömegének csupán 0,02%-a. Szóval vizet csak nyomokban tartalmaz. Ennyi meg simán jöhetett aszteroidákkal, abban az időben volt még belőlük jócskán.
2023. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jégesőt láttál már? Na, úgy. Csak ez a világűrből jött jégeső.
2023. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az a 0,02% elég ahhoz, hogy beborítsa a bolygó 71%-át. Ez nagyon sok víz, nézzétek meg pl. a Csendes-óceánt, milyen hatalmas.


Ez hogy jöhetett az aszteroidákból?

Eleve a kivitelezést sem értem, egyáltalán miket tartalmaztak az aszteroidák?

Tele voltak jéggel, aztán a folyamatos becsapódások következtében felolvadtak, és onnan került ide ez a vízmennyiség?


"Jégesőt láttál már? Na, úgy. Csak ez a világűrből jött jégeső."


Ha ez így történt, akkor itt egymás után záporoztak az aszteroidák.

2023. júl. 28. 00:42
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így történt.

Akkoriban egy kicsit több is volt.

2023. júl. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Furcsa nekem ez az egész, de bevallom, hogy jobb tudományos magyarázatot én sem tudok a földi víz eredetére. Így, elfogadom az aszteroidás feltételezést.
2023. júl. 28. 00:54
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - földtörténeti időskálán tényleg "záporoztak" az aszteroidák - ez egy találó megfogalmazás!
2023. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt bizony a wikipedia sántít. Úgy tudom, a Föld vízkészletének nagy részét becsapódó üstökösök hozták.

Lehet, hogy fordítási hiba. Bár az üstökösök végső soron tekinthetők aszteroidák speciális típusának.

2023. júl. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

"A Föld 71%-át víz borítja, erre utaltam."


A bolygó méreteihez képest a rajta lévő vízmennyiség - arányosítva - csupán kb. 3 mm-nyi víztakarót jelentene átlagosan egy kézilabdapályán, legmélyebb pontján alig több mint 1 cm-nyi vizet (Marianna árok). Ennyiben még talán kézilabdázni is lehet, de focizni biztosan. Egy kicsit tocsog, de nyáron még vicces is lehet.

Az, hogy hatalmas felületen oszlik el, az nem jelenti azt, hogy sok is. 360 millió km2-t borít óceán a bolygóból, de mindösszesen csak 3 km körüli az átlagos mélysége. A bolygóhoz képest ez csak lehelletvékony vízréteg rajta.

2023. júl. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!