Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szemétszedés környezetszenny...

A szemétszedés környezetszennyező?

Figyelt kérdés
Szemeteszsák kel hozzá, jobb esetben kesztyű is, utána egy csomó vizet el kell használni kézmosásra, és a szemetet kezelni kell. Ezenkívül a szemét kisemlősöknek is otthona sokszor, nem beszélve a bogarakról.
2023. aug. 18. 16:41
1 2 3
 1/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ez kb olyan mintha látnál egy fuldokló embert de nem mented ki nehogy CPR-t kelljen alkalmazz mert félsz ,hogy betöröd a bordáit. Na meg az úszás amúgy is egészséges és kell a napi 2 liter folyadék, szóval még 2 ok amiért otthagyhatod…
2023. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
#1 Hát mondjuk kretén amerikában már nem egyszer pereltek be embert, mert CPR közben betörték a bordáját. Ott én sem mentenék ki senkit, amúgy is megérdemlik. :DDD
2023. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1


A példádnak semmi köze az általam leírtakhoz. Valóban nem írtam le a szemétszedés előnyit, de nem hinném, hogy sok van.

2023. aug. 18. 17:18
 4/23 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Szerintem itt abban rejlik a megoldás, hogy nem öltözöm vegyvédelmi ruhába mondjuk egy zsepi cagy zacskó chips kidobásáért, viszont ha már beöltöztél, akkor ne légy rest még pár órát csinálni, így az általad összeszedett szemét sokkal kisebb százalékát teszi ki az általad termelt. Így megéri, a zacskó chipsért nem.
2023. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egyszer gondolkodtam, hogy felszámolok egy szemétdombot. Le is tettem róla, mikor megnéztem a kontenerbérlés árát. Nem azért ijesztett el, mert nem telik rá, hanem mert elgondolkodtam, hogy ennyiből sokkal hasznosabb környezetvédelmi célokat is tudok fizetni. Pl. ételmentés vagy madárvédelem.
2023. aug. 18. 19:22
 6/23 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag felmerült bennem, hogy mi minden fog a légkörbe kerülni miattam, ha mondjuk egy régi Csepel teherautóval fogják elvinni a szemetemet. Sőt mi van, ha illegálisan teszik le valahol? Ilyen cégeknél előfordul.
2023. aug. 18. 19:24
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
#5 Tudod mi védené a madarakat (és egyéb állatok, köztük minket is)? Talán ha felszámolnád azt a bizonyos szemétdombot és nem szennyezné a földünket és az ivóvizet, amiből mi mind fogyasztunk.
2023. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A szemétszedés nem a műanyag mentességet célozza meg. Nyilván műanyaggal jár, addig amíg van műanyag.


Mint ahogy az első autógyárba sem benzines kamionnal vitték a nyersanyagot, mivel kezdeti lépés volt az első benzines autó gyár. Vagyis ahogy nem lehet elvárni, az első autógyártól, hogy miért nem oda is benzines autóval vitték a fémet.


Az elektromos autó gyártól sem várható el a benzinmentes társadalom, mivel az is kezdeti lépés. Nyilván oda sem elekromos kamionnal viszik a vasat.


A szemétszedés is ilyen adott célt kitűző tevékenység, és a műanyag összeszedése a természetből az nem jelenti, hogy műanyag mentes ruhában és cipőben kellene végezni.


Valamint vannak arányok is a szemétszedénél. Egy nagy zsákba belefér egy rakás műanyag és más szemét is, tehát egy kis műanyag árán sok műanyagot gyűjtenek össze.


De amúgy a szemétszedés lényege nem a műanyag mentesség, mert hát ugye nem csak műanyagot szednek össze, hanem bármilyen szemetet.


szemét = eldobált dolgok


Szemét az meg ne legyen se az utcán, se a természetben eldobálva, mivel elvileg valamiféle civilizált társadalomban élünk és nem akarunk szemétrétegen járni az utcán.

2023. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ha te egy zseni vagy és kitalálod a legszennyezőbb módszert, majd módszeresen alkalmazod, meg sem közelíted ma Magyarországon elkövetett szennyezés 10%-át.

Annyi szennyező nagyvállalat van és még a hulladékgyűjtők is szennyeznek, mert kevés a pénz a korszerű eszközökre, ehhez képest a komplett lakosság ha megfeszül, akkor se tud annyit szennyezni. Pedig lehetne, de ilyen kormány mellett az kizárt.

2023. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#8


Pont arról beszélek, hogy ha az arányok sincsenek rendben. Egy egység szemét összeszedése egynél több egység ökológiai lábnyommal jár. Nem a zsák miatt, hanem a szemétszedéshez szükséges minden más dolog miatt. Tudod, hogy a járművek CO2 kibocsátása nem grammokban, hanem kg-okban mérhető? Az összeszedett szemét mennyisége is legfeljebb egy nagyságrenddel nagyobb ennél. Ha meg nem autóval szeded a szemetet, hova viszed? Könyörögsz az önkormányzatnak, hogy vigye el (ahogy magam már párszor megtettem, azóta is bánom)?

2023. aug. 18. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!