Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a Gödel,Escher,Bac...

Bulcsando kérdése:

Szerintetek a Gödel,Escher,Bach könyv jó ?

Figyelt kérdés

Szeretném még jobban megérteni hogy hogyan alakulhatott ki az élet egy olyan világban ahol az entrópia nő . Annyit tudok hogy az anyagok az energiaminimumra törekedtek ahogy az élőlények is és ezért mindig megbontották a bonyolultabb környezet rendjét és így bonyolultabb formákat vettek fel persze sok evólúciós zsák utca is volt közben . Kicsit bonyolult nekem ez a könyv eléggé elbutultam sajnos de ti mit gondoltok róla ? Jó dolgokat mond ?

Meg azt is furcsálom hogy azt állítja hogy érti hogy alakult ki az élet amit elvileg teljesen sose érthetünk meg mert mindig lesz egy dolog ami-nek még az okát nem ismerjük csak elfogadjuk okozatként .



#könyv #élet #evolúció #Gödel,Escher,Bach #energiaminimum
2023. nov. 12. 03:39
1 2 3 4 5
 11/43 Pombe ***** válasza:

#10: "Egy nagyobb helyen nagyobb rendetlenség lehet. Nézz Dávid Gyulát, jól elmagyarázza."


Nos, Dávid Gyula ezen filmjéről nem veled vitáztam? Nem, nem igazán tudtam vele egyetérteni, és számos cikket linkeltem neked, amiben bizony cáfolják az állításait erről.

nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Pombe ***** válasza:

Mellesleg nagyon nem értelek továbbra se...


Én: "maximális entrópia állapota"


Te(#10): "Na, ezért nem tekinthető zárt rendszernek."


Nem zárt, hanem izolált. Vagyis rohadtul zárt... :)


Nem a maximálisan zárt rendszerben alakul ki max. entrópia idővel? Miben, ha nem abban?

nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

De, ezen vitatkoztunk.

Viszont akkor légy szíves, magyarázd el:

van egy kaszinód, ahol van egyetlen asztal, és van 4 pakli kártyád a játékhoz.

Mekkora rendetlenséget tudsz ott csinálni? Tudod például felügyelni a helyzetet saját magad?

Aztán, egy kis bővítés után lesz 8 szobád és 40 asztalod.

Őszinte lesz a mosolyod, ha ezt is egyedül kell felügyelned?

nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Pombe ***** válasza:

#13: "Aztán, egy kis bővítés után lesz 8 szobád és 40 asztalod."


A táguló univerzum nem az jelenti, hogy a semmiből előugrálnak belőle kártyák és asztalok. Lehet, hogy van ilyen is, de egyelőre ilyenről nem tudunk. Az izolált rendszer teljes energiája állandó!

nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Kártyáról nem is beszéltem, az asztal pedig itt csak a helyet jelenti.

Ilyen megközelítéssel mit mondasz?

nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 Pombe ***** válasza:
Az hogy nem lesz több asztalom, csak egy, és nem is lesz több szobám, csak egy. A szoba tágul. Csak ennyi fog történni.
nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

A hely tágul. Egy asztalon a 4 paklival nem igazán lehet játszani.

40 asztalon már szét is szedheted a paklikat, és néhányból építhetsz várat, a többi asztalnál levő játék nem fogja zavarni.

Még egyszer kérdezem: ahogy TÖBB helyed lesz, ezért TÖBB féleképpen rendezheted el a dolgokat - nem gondolod úgy, hogy növekszik a lehetséges entrópia értéke?

nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Pombe ***** válasza:

Ja, és az állandó szobanövekedésnél s legnagyobb problémám nem a rendbetétel-, hanem az egyre fogvacogtatóbb hideg lesz, mert nincs kívülről semmiféle energiaáramlás, csak az az 1 db. tartályos olajtüzelésű kályha, ami mindig ugyanakkora hőt ad le. Azután a levegő is egyre ritkulni fog...


És ha a szoba tágulása nem áll le, akkor végül a molekulák és az atomok is szétszakadnak...

nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, de a példát nézve most nem ez a fő kérdés.

Az eredeti kérdésre mit mondasz?

nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 Pombe ***** válasza:

#17: "Még egyszer kérdezem: ahogy TÖBB helyed lesz, ezért TÖBB féleképpen rendezheted el a dolgokat - nem gondolod úgy, hogy növekszik a lehetséges entrópia értéke?"


Miért lenne köze a többféle elrendezési lehetőségének bármi köze az entrópiához?


A tengerpart homokja rendezetlen. Hiába növeled alatta a tengerpartot, és hiába növekedik a homokszemek közötti távolságot ezzel, attól még ugyanúgy rendezetlen marad.

nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!