Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azért ekkora a világegyetem...

Azért ekkora a világegyetem mert ha az ősrobbanáskor kevesebb, vagy esetleg több anyag keletkezik mások lennének a fizika törvényei és nem lenne benne élet?

Figyelt kérdés
nov. 13. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Hofi Géza klasszikusa:

-Bé gyeri... mögágyaztam!

-Azé?

Jajj ilyen hülye betyárt esküszöm én még életemben nem láttam... Most képzeljék el, ilyen a betyár, milyen a beosztott?

nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy a fizika törvényei változnának az energia mennyiségének függvényében. És az energia nem akkor "keletkezett", hanem a kozmikus infláció megkezdése során állapotot váltott. Azelőtt másféle állapotban létezett, amibe már nem látunk bele. De az energia nem keletkezik, és nem is törlődik soha.
nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
A vilàgegyetem méretének nincs köze ahhoz, hogy van-e benne élet, vagy nincs. Ha igaz, az M-elmélet, 10^500 univerzum létezik még. Aminek egy része, feltételezem, kong az ürességtől.
nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

A világegyetemben levő anyag mennyisége szerintem fontos, mert ettől függ a gravitáció, és az, hogy összeomlik-e.

Arról pedig, hogy a törvények lehetnének-e mások, Dávid Gyula mondott nagyon jókat.

Elvileg, ha csak kicsit mások lennének, atomok vagy csillagok se lennének, és persze élet se.

nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#4


Szén alapú élet nem lenne.

De (talán) lenne helyette más.

nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem lennének atomok, vagy csillagok, akkor nehezen.
nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Nincs olyan, hogy ekkora a világegyetem. A Világegyetem végtelen minden irányba így hát nincs meghatározható mérete.


Biztos van vége csak olyan távolságra, amit számokkal lehetetlen leírni. Maga az ősrobbanás is olyan távolságra történt tőlünk, hogyha oda akarnánk utazni (és fénysebességel utazunk csak, hogy még jobban megértsd) akkor mire oda érnénk a föld már több tíz milliárd év eltelt itt a földön. Ha a végére akarnánk eljutni akkor meg egy idő után lehagynánk a tágulást így gyakorlatilag a szószerinti ürességbe kerülnénk ahol semmi de konkrétan semmi nincs. Ilyen méretek vannak. Biztos van vége valahol de az olyan messze van, hogy végtelennek hívjuk.

márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, ekkora butaságokat honnan lehet összeszedni.

Nincs vége! Sehol. Soha. Nem is volt soha.

Az ősrobbanás kezdőpontjához pedig azért nem tudsz visszamenni, mert NINCSEN benne a világunkban sehol. Ez hasonló helyzet, mintha felfújsz egy lufit: hogyan mész oda a felszínén a közepéhez? Sehogy.

A felszínén nincsen ott a közepe.


Ja, és üresség sincsen sehol. Mindenhol a világunk van, akárhova mész.

márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
8# Nem tudjuk mekkora így lehet vége csal mégegyszer akkora, hogy emberi aggyal felfoghatatlan így nem tudjuk, hogy végtelen e. Nem a Világegyetem végtelen amúgy sem hanem a tér ,amiben tágul
márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez igaz, valóban nem tudjuk, hogy végtelen-e.

Egyelőre úgy néz ki, hogy valószínűleg nem végtelen (az eddigi tudásunk alapján), viszont legalább sok ezerszer akkora, mint amit jelenleg látunk belőle.

Határa az viszont nincsen.

márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!