Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál egy természetvédelm...

Mit csinál egy természetvédelmi mérnök?

Figyelt kérdés
Érdekesnek tűnik és szívesen tanulnám de ami a munkát illeti nem teljesen értem mit takar ez a szakma. Milyen munkakörben lehet elhelyezkedni és mik a fő feladatok?

dec. 2. 02:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Süti a hasábburgonyát a McDonaldsban vagy 3 műszakozik betanított munkásként egy gyárban.


Viccen kívül, ha nincs NER-es ismerősöd ilyen végzettséggel te munkanélküli leszel. Keress rá nyugodtan hány természetvédelmi mérnök állás van meghirdetve... Igen, pontosan 0, szóval ha csak nincs valami magas beosztású ismerősöd aki beejtőernyőz valamelyik állami vagy államközeli szervhez esélyed sincs.

dec. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a nagyon humoros választ de sajnos ebből nem tudtam meg semmit. Tegyük fel hogy lenne a családban ilyen ismerős aki "beejtőernyőz".
dec. 2. 04:36
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

A természetvédelmi mérnök, valójában természetvédelmi őr, az ahhoz szükséges tudást tanulta az oktatási intézményben.

https://www.youtube.com/watch?v=ClxHHmbDzQI

dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

A legnagyobb eséllyel vagy valamely állami "sóhivatalban" dolgozik, pl vízügynél. Vagy valamely nagy cég HSE osztályán(HSE = munkavédelem + környezetvédelem).

Vagy, a szakmáján kívül helyezkedik el. Rengeteg egyetemet végzett ember nem az eredeti szakmájában dolgozik, és ehhez még csak az se kell, hogy buktacukrozó szakon végezzen.

Minden bántás nélkül, ez nem a legjobb kilátásokkal kecsegtető szak. Az első válaszoló ugyan baromságokat ír. De tény, hogy leginkább olyan irodista munkakörök betöltése várható a végzés után, melyeknek semmi közük a konkrét szakmához, de plusz pontnak veszik, hogy van egy akármilyen diplomád. Adminisztrátor, titkárnő, HR pozíciók, ügyfél kapcsolattartó, stb.

dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy aki ilyen stílusban nyilvánul meg az interneten, az még az analfabétánál is rosszabb. Köszönöm szépen a válaszokat.
dec. 2. 13:02
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Megerősítem az egyes válaszoló véleménynyilvánítását!


Én gyakorlatilag egy ugyanilyen szakot jártam a szomszéd ország egyik "legnagyobb presztízsű" tudományegyetemén. Több mint egy évtizede nem tudok megfelelő munkát találni, bár szakmai képességeim 3 mérnöki szakterületet fognak át, és több tíz szakmában is gond nélkül kiválóan érvényesülhetnék - de az átlag feletti műveltség átok egy fasisztoid társadalmi berendezkedésben!

dec. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Szép szakma lehet, bárcsak megbecsülné őket a társadalom. De sajnos a realitás az, hogy végzés után sztem örülhet vele valaki ha 250 nettóért talál szakmai melót.
dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, de azt szerettem volna megtudni, hogy mik a főbb munka feladatok, nem azt, hogy mennyire hasznavehetetlen es büfé szaknak tartják.
dec. 3. 21:49
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem azt írtam, hogy büfé, mert nehezebb lehet mint egy média szak mondjuk. Csak azt, hogy nincs rá fizetett kereslet. Nem ugyanaz. 2010 és ingatlan válság után voltak epitesz mernokok aki orultek , hogy minimálbér felett el tudtak helyezkedni. És az sem könnyű szak. Szóval a szak nehézsége meg a fizető képes kereslet, karrier lehetőségek nem ugyanazon dolgok
dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 darandaliuszmusz válasza:
42%

Te jó ég... van baj :D

Nos én 2 évvel ezelőtt elvégeztem ezt a szakot.

Több hülyeség is van itt ami elhangzott pl hogy a szakmai a természetvédelmi őri állásra készít fel... Ez NAGYON nem igaz... az Őri állás nagyon sokrétű, ad egy alap tudást a szak de ez nem az Őri álláshoz kell hanem alapból ahhoz hogy valaki a természettel foglalkozzon. (faj ismeret, jogi ismeret stb..)

A különféle termész szakot oktató egyetemek különféle területet preferálnak, pl Sopron főleg növénytanos míg Gödöllő főleg állatos.

Mind a kettő szükséges, a végső céltól függően.

Olyan szakma, amihez 100%ban ezen szak kell NINCS! (mint pl egy erdőmérnöki az erdészethez).

A természetvédelmi mérnök kap egy alapvető tudást, főleg a természet felismerésével, a természeti folyamatok megismerésével kapcsolatban. Lényeges elkülöníteni a környezetvédelmi mérnöktől aki főleg kémiásabb, biológiásabb...

Nagyon nagyon nagyon sok helyre jó lehet ez a szak, viszont mint mondtam sehol sem kifejezetten ezt keresik ezért lehet nehéz pl természként elmenni egy erdőgazdasághoz (VISZONT nem lehetetlen, több termész ismerősömet vették fel Nemzeti Parkokhoz, erdészetekhez, botanikus kertekhez, kertészetekhez, különféle túrisztikai cégekhez...)

Na és most akkor a pénzről.

Említettem az előbb több állami és több magán céget mint célkitűzés. Mindenki tudja, hogy az állami természetvédelemben nincs sok pénz (jó szakemberrel, aki ezért kezdte volna el a dolgot, nem találkoztam és nem is akarok!)

Aki természetvédelemben dolgozik az nem a pénzért csinálja, vagy nem csak a pénzért... Nyilván az is számít kinek milyen választási és életből adódó lehetőségei vannak.

Elmondom az én példámat és talán így össze áll a kép.

Természetvédelmi mérnökként végeztem. Felvettek természetvédelmi őrnek szinte azonnal (mázli és semmiféle befolyás) és nem írom le mennyit keresek... de többet mint az előzőleg megemlített 250 ezer nettó...

Nagyon sokféle helyre jó ez a szak, viszont sehova se kifejezetten. Kell egyfajta elhivatottság és megrendíthetetlenség, hogy valaki ebbe bele fogjon, viszont egy gyönyörű vége tud lenni ha valaki jó helyen vagy és ügyes.

Cél az ismeretség, az önkéntesség, a próbálkozás, a lelkesség...

Büfé szaknak tartják, de csak azért mert ez a tudás semmihez sem hasonlít. Igaz az is, hogy ez egy nagyon kicsi alap és minden mást az életben fogsz tudni megtanulni a munkád során.

Konkrétan, hogy mi a főbb feladat azt nehéz leírni, mivel annyiféle munka van ( én őrként dolgozom, van ismerősöm növénykertben és van ismerősöm erdészetnél ugyan ilyen szakmai háttérel).

Az állami természetvédelem mindig is harcolt és harcolni is fog az érdekeiért. Ezért aki abban dolgozik rég óta, esze ágában sincs távozni mert a széllel szemben is amit tud, megtesz, mert ő ezt akarja csinálni és tudja, ha más csinálná, lehet nem tenne bele annyit amennyit ő!

dec. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!