Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy az élet...

Mit jelent az, hogy az élet szelénalapú?

Figyelt kérdés

dec. 31. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Semmit. A szelén egy roppant fontos elem az emberi szervezetben, de ilyen kifejezés, hogy az élet "szelénalapú", nem létezik.


Az élet szénalapú. Szén, nem szelén.

dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:
38%

"Mit jelent az, hogy az élet szelénalapú?"

Ki tudja...

De az biztos, hogy afrikaansul azt jelenti: szelénalapú. Legalábbis ezt mondja az internet:

[link]

dec. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
A földi élet szénalapú, gondolom ennek a jelentése már világos. Analóg módon próbálj meg elképzelni olyan élővilágot, melyben a szelén az egyik alapvető építőelem!
dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

A SETI és a CETI programos során felmerült, hogy mi van, ha az élet nem szén alapú. A szilícium kisebb mértékben a szelén is képes bizonyos körülmények között a szénhidrogénhez (sötétben, hunyorítva távolról nézve) hasonló óriásmolekulák létrehozására. Ebből van a feltételezés, hogy szilícium esetleg szelén alapon is alakulhatott ki élet más körülmények között.

Az elküldés előtt rákerestem, a szilíciumot valamennyire elképzelhetőnek tartják, de a szelénről csak "szóban hallottam". Lehet, hogy amiatt, hogy mindkettő félvezető? A szelén esetén nem találtam utalást az óriásmolekula létrejöttére.

dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!