Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak olyan paradoxonok a...

Vannak olyan paradoxonok a természettudományban mint például a teológiában? És ha igen mi a legnagyobb paradoxonok és megválaszolatlan kérdések?

Figyelt kérdés
tudjuk, hogy a teológiában az egyik paradoxon, hogy ha Isten mindentudó akkor hogyan nem látta előre hogy mi lesz a legnagyobb és leghatalmasabb angyalából a Luciferből, hogy aztán démon alakot ölt és beáll sátánként. Hogyan nem látta ezt előre Isten és ha látta akkor ennek ellenére miért teremtette meg Számomra ez a legnagyobb kérdőjel a teológiával kapcsolatban

febr. 1. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Miért különbözik a klasszikus fizika annyira a kvantummechanikàtól - ez egy paradoxon. Hogy kvantum szinten más viselkedést tapasztalunk, mint a makrovilágban.


A tudósok jelenleg azon dolgoznak, hogy a kér területet egyesítsék, ez lesz a gravitáció kvantumelmélete.

febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*két területet
febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Vallás. A vallási trollkodást a vallás rovatban tessék megejteni. A tudomány nem foglalkozik istennel és ördöggel. Mivel isten nem létezik, ezért paradoxonok sem léteznek. Az isteni lét alapja a hatalmon lévők kiszolgálása. Az ostoba fafejeket isten létezésével etetik, hogy könnyebben kezelhetőek legyenek.
febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
#3 Ez a kérdés ide való, mert a természettudományokra vonatkozik függetlenül attól, hogy vallási példa van benne.
febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Igen, vannak ilyenek a tudományban is.

Például az ikerparadoxon: ha egy pontból két iker elindul más irányba, de nagyon gyorsan, akkor MINDKETTŐ úgy látja, hogy a másiknak az órája lelassul.

Ha az egyik itt marad a Földön, akkor is ezt látják.

Hogyan lehetséges ez?


Csak tudod, az a különbség a tudományos és a vallási paradoxonok között, hogy a tudományos paradoxont meg szokták oldani. Például az ikerparadoxont is.

febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

A paradoxon egy ember alkotta fogalom, és azt jelenti, olyan esemény, amely látszólag ellentmondásban van az elképzelt szabályokkal, valójában azonban rosszul ismerjük a szabályt. A paradoxonok egy idő után nem lesznek zok, mert megtalálják rá a magyarázatot.


A kérdésben említett teológiai paradoxon nem paradoxon, hanem emberi tudáshiány. Isten talán megmondta az embernek, hogy tévedett? Fenét, az ember gondolja ezt róla. Teremtett magána k egy lényt, felruházta mindenféle tulajdonsággal, atán mások szőtték tovább a történetet (mert meg kellett dolgokat magyarázni), és nem figyeltek, hogy a dolgok másutt meg ellentmondása keverednek.

Fenét különbözik a klasszikus és a kvantumfizika. Két különböző értelmezési trtomány. Egyik a másik folytatása. Előbbit könnyű volt megtapasztalni, utóbbit nehéz. Ennyi.

febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!