Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtátok? 228 megválaszolatlan...

Tudtátok? 228 megválaszolatlan kérdés van tudományok kategóriában?

Figyelt kérdés

A legrégebbi megválaszolatlan 2008. okt. 25. született számviteli elemzésről szól.



2009. nov. 10. Alkalmazott tudományok

Közgazdaságtan

"

Egy nemzetgazdaság két szereplős modelljében 1200 egységnyi jövegelemsznit esetén 140 a megtakarítás. Árupiaci egyensúly esetén a jövedelem 90%-át fogyasztjál el. (a beruházási és fogyasztási fgv lineáris) A beruházási fgv állandó tagja 250 egység. A kamatláb egy százalékpontos változása a beruházási fgv értékét 20 egységgel változtatja meg. A kamatlábat a gazdaságban pénzpiaci eszközökkel 7,5%-os szinten tartják.

1. Mekkora a beruházás? Írja fel a gazdaság beruházási függvényét!

2. Mekkora a jövedelem, a fogyasztás és a megtakarítás árupiaci egyensúly esetén?

3. Írja fel C(Y) és S(Y) függvényeket!!"


2009. nov. 18.

"Mennyi a felületi feszültsége 0,8 cm3 folyadéknak, melynek 3 cm3 térfogatából 40 csepp keletkezett, miközben egy 3,1 mm átmérőjű kapillárison át csepegtettük?

Hány csepp keletkezne belőle 2,1 mm átmérőjű kapilláris esetén? Mennyi lenne az egyes cseppek súlya? Milyen átmérőjű kellene legyen az a kapilláris, melyben ez az illeszkedő folyadék 30 cm magasságig emelkedne a "hajszálcsövesség" következtében? "


Nem folytatom. Szomorú vagyok, és csalódott.


Ezek a kérdések miért megválaszolatlanok?


Amire fantáziára van szükség jön válasz (mi lenne, ha...bombát dobnánk egy vulkánba? ) De amikor valódi tudásra van szükség többnyire válasz nélkül marad?



2019. máj. 10. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Mert eltévesztik a kategóriát és másokkal szeretnék megoldatni a házijukat. Nem csak mi lenne ha kérdésekre szoktak válaszolni, én legtöbbször hasznos válaszokat kaptam itt.
2019. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Rossz kategória + akkor kap segítséget az illető, ha nem csak copy pasteli a házit a füzetből. Hanem elakad valahol, és nem ért egy elvi részt pl.


Általában a lustaság vezérli sajnos ezeket a kérdéseket, és mások ingyen dolgoztatása. Ahelyett, hogy gondolkozna és utánakeresne az illető.

2019. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Feldobtátok az estém.
2019. máj. 11. 01:32
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes megkülönböztetni aszerint a kérdéseket, hogy azok valami megértésére, egy jelenség magyarázatára, okra összefüggésre irányulnak vagy egy konkrét feladat számszerű kiszámolására irányulnak-e.

Az idézett első példa irányulhatna a gazdaságok modelljének megértésére, akár a jövedelemfajták, költségformák és a viselkedések összefüggéseire, megválaszolásra méltók. Az a példa azonban egy konkrét összefüggés számszerű kiszámolására irányul, még ha nem is házi feladat, a kiszámolása sok munka, a kérdező nem is biztos hogy átnézné, de biztosan semmire se tudná használni.

Ha azt kérdezzük, hogy működik a szorzás, azt el lehet magyarázni. Ha azt kérdezzük, mennyi 3*4, hiába kap választ, abból nem fogja tudni, mennyi 4*5. Ezért nem érdemes a válaszra.

2019. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igazán ezeket a kérdéseket érdemes ide kiírni:

- Ronggyá gugliztam a témát, de nem találok választ a kérdésemre

- Találtam kereséssel sok mindent a témában, de nem áll össze a kép, józan paraszti magyarázatot keresek, hogy megvilágosodjak

- Adott témában személyes véleményekre vagyok kíváncsi


Ehelyett rengeteg az ilyen:

- Holnap zh, csesztem tanulni, valaki gyorsan mondja meg a megoldást

- Lusta vagyok guglizni (rossz érv, a gyk-n lassabban jön megoldás)

- Holnapra ez a házi és fingom nincs / xartam rá

- Valamiről kitaláltam a nagy választ, megoldást, én tudom a tutit, nem várok ellenérvet, csak nagy-nagy bólogatást, mert úgyis én tudom jobban

- Téríteni jöttem

- Vitát szítani jöttem


Ez egy rossz tendencia.

2019. máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!