Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nők is ugyanannyit vadásztak...

Feketeruhasember kérdése:

A nők is ugyanannyit vadásztak az őkorban mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Egyes újabb elméletek szerint a nők ugyanúgy és ugyanannyiszor mentek vadászni az őskorban mint a férfiak. De azt nem értem ha ez igaz akkor a csecsemőkkel ki foglalkozott volna? Ez így nem logikus.
febr. 11. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
66%
A nök NEM vadásztak, hanem gyüjtögettek, ami a táplálkozás nagyobb részét tette ki
febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

De itt vannak ezek a tanulmányok:


[link]

febr. 11. 21:12
 3/52 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezek szerint ez abszolút nem így volt.

febr. 11. 21:13
 4/52 A kérdező kommentje:

Ez magyar


[link]

febr. 11. 21:13
 5/52 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom. Bár én azt sem értem, hogy honnan jött a férfiak vadásztak. Manapság valamelyik egy villanykörtét nem tud becsavarni.
febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
57%

Előfordulhatott ilyen... de az biztos, hogy nem vadásztak ugyanannyit, legfeljebb apróvadra.

De terhesen az se valószínű.

febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
48%

"de az biztos, hogy nem vadásztak ugyanannyit"


Forrás?

febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen a nők és a férfiak természete nem ugyanolyan.

Márpedig ezt a természet alakította ki évmilliók alatt, tehát az biztos, hogy nem kellett nekik annyit vadászni. Akkor ők is olyanok lennének, mint a férfiak.

febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

"Akkor ők is olyanok lennének, mint a férfiak."


Egyre inkabb olyanok. Talán valójában mindig is olyanok voltak csak a társadalon hatása miatt voltak évezredekig mások és most ez pereg le

febr. 11. 22:39
 10/52 anonim ***** válasza:
80%

"Egyre inkabb olyanok."

Ez csak mostanában van így, mert a társadalom őket és a férfiakat is megvédi a komolyabb bajoktól. Régen ez egyáltalán nem volt így, és akkor jobban látszottak a különbségek.

febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!