Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig tartana a Napig eljutni ?

Meddig tartana a Napig eljutni ?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy a Nap közelébe a hő miatt nem lehetséges, de tegyük ezt most félre :) Arra vagyok kíváncsi, a mai űrhajókkal mennyi idő alatt lenne lehetséges a Nap felszínéig eljutni ?

márc. 2. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mai rakétatechnikával kb. fél vagy maximum egy év alatt kényelmesen leküzdhető lenne a 150 millió kilométeres távolság.
márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

A Nap körülbelül 150 millió km-re van a Földtől, ami 8 fénypercnyi távolságnak felel meg (1 fényperc 17 987 547 kilométernek felel meg).


Mennyi ideig tartana fénysebességgel eljutni a Földtől a Napig?


Nos, a fénynek 1,3 másodperc alatt jut el a Föld és a Hold között, és körülbelül 8 percet vesz igénybe a Napig.


Mennyi ideig tart elhagyni a Földet?


A jelenlegi meghajtási technológiákkal egy ilyen út körülbelül három napig tart egy űrhajó esetében. A Föld és a Naprendszer többi bolygója közötti távolság három fényperctől körülbelül öt fényóráig terjed.

márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az Apollo 11 sebességével számolva, ami durván 30 ezer km/h óra volt, nagyjából 7 hónap lenne.
márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Meg is lepődtem, hogy ilyen rövid idő alatt oda lehetne érni.
márc. 2. 09:34
 5/8 Psycho ***** válasza:
83%

A kérdés összetett, ugyanis nem is annyira könnyű eljutni a Naphoz, mint azt elsőre gondolnánk. És itt nem a hőre gondolok. A perdületet kell legyőzni.

Ugye maga a Föld a Nap körül kering, és bármit indítasz innen, ugyanazon pályáról indul el, ugyanazzal a szögsebességgel. De a Nap felé mutató sebességvektor kvázi nulla.

Ezért bölcsebb valamelyik bolygó, mondjuk a Vénusz segítségét felhasználni.

Legjobb példa erre a Parker napszonda. 3 és fél hónap alatt már a Nap "közelében" volt (értsd: többmillió km-re), de számos parittyamanőverre volt szükség, kihasználva a Vénusz tömegvonzását.

A legközelebb a Naphoz viszont majd' 2 évig tartott, mire elért.


Nyilván ha az lenne a cél, hogy bumm belecsapódjon a Napba, akkor más röppályát választottak volna, de akkor is 3-4 hónapról beszélünk.

márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Istenem...

Mennyi ideig tart elhagyni a földet. Erre írtam, hogy 3 nap.

Akik lepontoztak azoktól kérdezném szerintük mennyi idő? 2 perc? 2 hónap? Végig kellene olvasni a kommentet nem pedig ész nélkül nyomkodni a piros gombot mert más színt nem láttok.

márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
#6 (10:26) - Jehova ide vagy oda - a Földet elhagyni csak néhány perc, de a fő probléma ott van, hogy nem válaszoltál a feltett kérdésre egy egyértelműen megfogalmazott helyes válasszal!
márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

#6..

Én meg azt írom, a Föld elhagyása max. 2,5 óra volt, mert:

"Az utazás első lépcsője a Föld körüli pálya volt, másfél fordulatnyi időt töltöttek itt el az űrhajósok, "

Apolló 11 így indult.. másfél keringés max. 100 perc, Föld körüli pályára jutni, max. 30 perc..

Ezután már gyorsítottak és elhagyták a Földez, a Hold irányába, már ami majd odavezet.

márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!