Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tanulható a figyelemmegosztás?

Tanulható a figyelemmegosztás?

Figyelt kérdés
például egyszerre írni és hallgatni valakit, vagy ezt csak a nők tudják?
2010. okt. 26. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ááá, ezt a nők sem tudják (ez tévhit). Csupán egy trükk; a figyelendet nem tudod megosztani, de gyakorlással képes vagy gyorsan váltogatni, hogy mire koncentrálsz éppen.
2010. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

'figyelmedet'


Egyébként én most is tudok írni, és hallgatni valakit, pedig se nem tanultam, se nem vagyok nő. Amit a trükkről írta , azt arra értettem, akik ennek sokkal látványosab változatát szokták előadni.

2010. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem megy, és lány vagyok. Órákon gyakran rajzolok, és hallgatom közben az anyagot, és lazán hozzá tudok szólni az órához, amit az egyik barátom irigyel :P

Nem tudom tanultam-e, ha igen, akkor biztos, hogy alsóban :D Amikor hangos olvasás volt, 2-3 mondatonként felszólított a tanító néni vkit, míg én beszélgettem. Amikor engem szólított fel, felcsengett fülemben az utolsó pár szó, amit hallottam, és kb-ra mindig tudtam, h hol tart az olvasás, így tudtam folytatni xD

Öhm. Hát nem tudom mennyit segítettem :$

2010. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sokat:)
2010. okt. 27. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Rajzolás és előadás (vizuális és verbális feladat) közt sokkal könnyebb megosztani a figyelmedet, mint mondjuk csevegés és olvasás óra közt, mert az utóbbinnál nagyobb az átfedés a feladat által igénybevett - mondjuk úgy, hogy agyterületek közt. Ez olysmi, mint féllábon szökdösni és labdát pattogtatni, vagy fél lábon szökdösni és biciklizni. Az előbbi ha ügyes vagy menni fog, utóbbi nem nagyon, legfeljebb felváltva.


Egyébként ezért van, hogy bármilyen olvasással járó tevékenységet nyugodtan lehet zenét hallgatni, nem fogja rontani a teljesítményedet - kivéve, ha énekelnek hozzá (szöveget).

2010. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!