Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Újranézem a breaking badet,...

Újranézem a breaking badet, egy két dologra kíváncsi vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval amit főznek sütnek, annak utána sikerült néznem, hogy hogyan működik, egy kémikussal volt interjú. Szóval alapvetően ahogy csinálja jó, csak nem tudna 100%-os tisztaságot produkálni, csak 50et. Na mindegy. A kérdésem, hogy van egy ilyen állítás, hogy influenzának fog tűnni a "bab", és 3 nap múlva meghal az illető, és senki nem sejt semmit. Ugye van egy híres bolgár újságíró akit egy esernyővel szúrtak meg és ezt juttatták a szervezetébe. De ez tényleg olyan dolog lenne, amit ma ne tudnának kimutatni az orvosok ha valaki kórházba kerül ezekkel a tünetekkel? Én ezt nagyon kétlem. Van valami tanulmány erre? Nem igazán találok csak egyet ahol egy babot lenyelt az illető, és pár nap múlva jobban is lett.
ápr. 11. 18:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D perverz kíváncsiság. Nagyon érdekelnek a tudományok de sajnos suliban borzalmas voltam biosz és kémiából is
ápr. 11. 18:11
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]



Találtam egy nagyon jó cikket ami részletesen leírja a működését. Nagyjából meg is lett válaszolva a kérdésem ezzel. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy pl amikor a Lydiát a végén pár nap múlva a hotelszobában megtalálják, akkor mit fognak gondolni? Rájönnek, hogy megmérgezte Heisenberg? Vagy egyszerűen el lesz könyvelve hogy nem tudni mi volt?

ápr. 11. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező - "perverzül kíváncsi" kérdés kiírása előtt ne szedj be ennyi fogalmazásgátlót!
ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Végülis az a ricin amiről beszélsz ugye?

Azt akarták megetetni Tukóval csak az öreg elkezdett csilingelni, nem?

És akkor azt elrejtette a konnektorba majd jóval később visszament érte és a csajnak a stevia-jába tette bele az meg megitta.

És akkor mi a kérdés?

ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát hogy ha sikerül beadni neki, és előkerül hullaként, akkor tényleg nem tudta volna a rendőrség hogy mibe halt meg? Nekem ez túl hihetetlennek hangzik
ápr. 11. 20:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért nem kell ám mindent elhinni ami filmekben van.
ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tünetek (nekrózis, ödéma, cianózis, vérzések stb.) nem lennének elégségesek a mérgezés azonosításához, úgy labor körülmények között kromatográfiával kimutatható.

Egyébként Mo.-n gyártanak a ricin kimutatására (is) alkalmas harctéri biológiai/vegyi harcanyag detektort, l. a Gamma Művek Razor Ex készletét.

ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ki lehet mutatni, legfeljebb az orvosok első körben nem ricinmérgezésre fognak gyanakodni, ha a beteg azt mondja, nem járt ricinusbokornak még a közelében sem. Tuco ellen kétlem, hogy működött volna, túl lassan hat. Mármint Tucó meghalt volna, de bőven lett volna ideje Waltert és Jesse-t megölni miután rájön, hogy megmérgezték. Amikor a gyereket mérgezi meg Walter és Jesse a ricinre gyanakszik, akkor az orvosok a valóságban egyből tudnák, hogy nem az, mert a méreg, amit Walt ténylegesen használt, elég különböző tüneteket produkál, mint a ricin. (Illetve mindkettőnek vannak jellegzetes tünetei, amiket a másik nem tud kiváltani.)
ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hú ez nagyon érdekes. Tehát akkor csak bullshit hogy azt mondja, hogy olyan mintha csak egy erős influenzába halna bele.



Na életemben nem hallottam ilyesmiről, de a következő rabbit hole amin lemegyek, ez a gamma művek :D bár írhatnál róla hogy mi ez pontosan. Vagy mi van egy ilyen készletben. Oltári hogy ma már mi mindenre fel kell készülnie egy hadseregnek

ápr. 12. 10:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Beírtam ezt a gamma művek razor ex dolgot, semmit nem ad ki a google :((
ápr. 12. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!