Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Káros, ha olyan konnektor van...

Káros, ha olyan konnektor van a fejemnél alvás közben, amibe be van dugva a légkondi?

Figyelt kérdés
Olyan sokat hallani erről, hogy nem tesz jót. Tényleg így van? Kislányom mellettem alszik, ő fejétől kb. fél méterre van, enyémtől 15 centire, pont ott van az ágy mögött bedugva a légkondi. Igaz, éjjel nem megy, de nem szoktuk kihúzni. Árthat így? Gondolom minimális áram így is megy át rajta. Hozzáértő segítséget köszönöm!!!
2011. nov. 9. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hááát ... Vigyázni kell, nehogy beleüssétek a fejetek :P
2011. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Egy mobiltelefon többet árt az ember agyának, mint a hálózati fogyasztó által létrehozott, amúgy is elhanyagolható értékű alacsonyfrekvenciás mágneses tér.

Másrészt, ha a készüléket ki-/be dugdossátok, kifárad a csatlakozó aljzat villa-szorító rugója, így káros melegedés fog fellépni a készülék működése közben. Nembeszélve arról is, hogy a gyakori csatlakozó ki-/beráncigálás a készenlékti elektronikát jelentősen igénybe veszi. Ezzel csökkentve a készülék élettertamát.


Üdv!

2011. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:
100%

A légkondicionáló sokkal ártalmasabb, mint a hálózati ötven hertz. Ami ebből a térbe kerül elhanyagolható "hatást" gyakorol a szervezetünkre. A légkondi már kimutathatóan nem előnyös - lásd állandó nátha, ízületi és egyéb panaszok. (Legalább is nyáron, nekem nagyon "betett" a cégnél a légkondi.)

Nem értem mi a fene bajotok van olyannal, amiről még statisztikailag SEM mutatható ki a "káros" mivolta. (Hálózati fesz. szórása) Az ami meg tényleg ártalmas azt meg leszarjátok. Nem értem. (Lehet, én vagyok gyenge felfogású. :D)


dellfil

2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!Akkor nem aggódok!Legalábbis ezen nem:-)
2011. nov. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!