Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Történelmi kérdés. Miket...

Történelmi kérdés. Miket rejtettek a hatalmas katedrálisok alá és a falaiba?

Figyelt kérdés

Az i.sz. kb 1000 körül épült monumentális és mai is gyönyörűen álló katedrálisok telis tele vannak sírhelyekkel,szarkofágokkal,melyekről mind-mind a felíratok tanúskodnak.Sok száz egyházi vezető hamvait őrzik.

DE ALATTA MI LEHET?

Ha a kövezetet mondjuk 50 méter mélyen kibontanám,amibe ezer éven keresztül temették ezeket a püspököket,papokat,akkor miket lehetne találni?

Vagy ha egyszerübben akarnám a kérdést feltenni,akkor..mit találnék egy katedrális alatt ha teljesen elbontanám?


(A kérdés költői,sosem rombolnék le egy ilyen fantasztikus építményt,csak kíváncsi vagyok mik lehetnek alatta ill a falaiban?!Biztosan rengeteg ezeréves kincs,ősi szentiratok,katakombák,föld alatti folyosók stb..


2010. nov. 7. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak halottak. Kincs esetleg csak a régi halottakon levő ékszer. Iratokat nem temettek el sehova. És egy sírhelyre is csak egy halottat temettek.
2010. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy előző szent hely maradványai lehetnének eltemetve alatta.
2010. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De mondjuk 50 méter mélyen is?

És nem használták a katedrálisokat óvóhelyként és rejtekhelynek a hadjáratok idején?

Ráadásul mindegyikben volt kincstár...

2010. nov. 7. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ki a fene tudná elmondani egy soha el nem végztt kísérlet eredményét? Miből gondolod, hogy van bárki Magyarországon, aki

1) mindenkinél jobban tudja az 1000 éves titkokat, köztük azt is, hogy esetleg elástak-e valamit 50 méter mélyen,

2) ez az illető pont a gyakorikérdéseken várja, hogy mikor szegezik neki ezt a kérdést, és már jön is válaszolni?

2010. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók!Azt elfelejtettem a kérdéshez írni,hogy kérem, a lázadó korszakukat élő kamaszok ne írjanak kommentet.Köszönöm.
2010. nov. 8. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
23:44-es vagyok, elfelejtettem aláírni, 28/F. Kutatóként tudom, hogy hülye kérdésre nincs jó válasz.
2010. nov. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És mit kutatsz bogaram :) ???
2010. nov. 13. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!