Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki valamiféle genetikai mutáció következtében négy karral születik és mind a négyet ugyanúgy tudja használni, mint a normális emberek a kettőt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben lehetséges, de ahhoz nagyon pontos anatómaiai "tervezés" kellene... gyakorlatban nem hiszem, hogy megtörténik. Lehet valakinek 4 keze, de a függesztőövek nem hiszem, hogy megduplázódnak, így a plusz kezeket nem hiszem, hogy tudná használni...
2010. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem.

De elméletileg lehetséges. Ha az esélye elenyésző is. Ugye?

2010. nov. 12. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Te tudsz valamit....
2010. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki?

Én, vagy az első?

2010. nov. 12. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg, meg matematikailag minden lehetséges, de ebben az esetben olyan kicsi a valószínűsége, hogy nyugodtan veheted NEM-nek is.


Lehet, hogy a következő pillanatban rád zuhan egy hullócsillag. Sőt, 50% esélyed van rá. Vad rád zuhan, vagy nem...

2010. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hátha 4 kar talán,nem is,de 6 újjú ember.. az van.

[link]

2010. nov. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 ujjú ember mindig is volt :) Gondolj csak a sámánokra :)


Szóval a kérdésed lehetséges, de ahogy előttem írták, megtörténni, most hirtelen nem fog. Esetleg több ezer generáción át tartó mutációk hosszú sorozatán át megváltozhat úgy az emberi szervezet, hogy négy karunk van, és használni is tudjuk. Csak a kérdés az, hogy akinek elkezdődik fejlődni a karcsonkja, evolúciósan hatékonyabb-e az adott mutáció? :)

2010. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

még, ha kifejlett és egészséges is az a plusz 2 kar, szerintem akkor sem bírná ugyanúgy használni, mert az agya nem lenne rá képes

mert "egyszerűbb" a végtagnak jelen lenni, mint irányítni tudni


vagyis hiába van jó videokártya a számítógépben, ha nincs hozzá driver

2010. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet olyan, hogy négy karja van, és ugyanúgy tudja őket használni.


Sehogy.


Tudod: Fekete, repül és ugyanúgy lát előre, mint hátra, mi az? - Vakvarjú.

2010. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!