Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon érdekel a csillagászat!...

Nagyon érdekel a csillagászat! Mostanában kezdem el foglalkozni a témával. Mondanátok nekem szakirodalmakat, videókat, honlapokat ahol kellő ismeretre tudnék szert tenni?

Figyelt kérdés
Egyébként teljesen mást tanulok(építészmérnöknek), csak most kezdett el érdekelni a dolog olyan szinten, hogy ha tehetném akár "szakmát" is váltanék.
2010. nov. 17. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Lépj be az MCSE-be, azaz a Magyar Csillagászati Egyesületbe. Én (még) nem vagyok tagja, de van barátom aki tag, és itt megkapsz minden szükséges tudást, ami elengedhetetlen a csillagok fürkészéséhez. Ez a Magyar amatőrcsillagászokat tömörítő legnagyobb szervezet, azaz országos..
2010. nov. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Joszif Szamnilovics Sklovszkij: Csillagok - születésük, életük, pusztulásuk.


Az építészmérnökséget semmilyen körülmények között ne add fel a csillagászatért.

2010. nov. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A csillagászat szép szakma. Ha építészmérnöknek tanulsz, és felmerült benned a váltás azt tudom javasolni, hogy előbb ismerkedj meg a csillagászattal (ahogy javasolták MCSE, lépj be bátran...), és amikor jobban elmélyültél benne, majd meglátod megérné-e a váltás. Azt azonban elárulom alapvetően száraz matek, és fizika a csillagászati képzés, rengetegen téveszmében élnek, amikor azt hiszik hogy az egy "távcsőbe nézek" dolog. Persze az is van benne, de a zöme az nagyon komoly matek, és fizika, nagyon kiábrándító tud ám lenni az elméleti anyag ...


Honlapok:

www.mcse.hu

www.nasa.gov

[link]


foyltathatnám ezerrel


Szakirodalom.


Ha belépsz az MCSE-be kb 6ezer Ft ért kapod a havi kiadványt (meteor), ami egy igényes kivitelű A/5 formátumú szakirodalom. Valamint minden évben kapod a Csillagászati évkönyvet, és rengeteg-féle kedvezményre jogosít a csillagászattal kapcsolatos kiadványoknál, rendezvényeken. Van levelezőlistájuk is (ennek mondjuk nem is feltétele a tagság).



maci

2010. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a három rendkívül hasznos választ!
2010. nov. 17. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
10:46-nak igaza van, tapasztalat. =/
2010. nov. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez igaz, sokan nem tudják mi rejlik a csillagászat mögött, én annak tanulok, megéri bár nem Magyarországon, de jövedelmező szakma. Azon kívül, egy asztrofizika diplomához a hosszú úton a fizika és matematika tudományában nagyon el kell mélyülni, sokkal jobban mint hinné az ember. Én a matekot kedveltem, de mióta olyan dolgokat tanulok ami a fizikához kell nagyon megszerettem, szerintem egyáltalán nem száraz, hanem csodálatos dolgok ezek. Az építészmérnökivel nem vagyok tisztába, de ha valaki tisztességesen megcsinál egy asztrofizika diplomát, akkor az bőven el tud helyezkedni bármilyen más fizikával foglalkozó helyen legyen az tanítás, kutatás, ipar. (Amúgy ez szerintem egy olyan dolog amiért érdemes élni, nem csak vagy és azért gürizel, hogy enni tudj, hanem fejlődsz, tanulsz egész életeden át, kutatsz és megismersz új dolgokat, csodálatos végzettség ez, megér minden izzadságcseppet mind a fizika, mind ezen ága.)

Szóval én csak ajánlani tudom, de csak akkor, ha maga a fizika is vonz, amúgy értelmetlen lenne.

2012. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!