Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászat hullócsillaglenne?

Csillagászat hullócsillaglenne?

Figyelt kérdés
üdv , az a kérdésem h milyen féle jelenség lenne ez .. (mielőtt le diliseznétek nem vok az nem szedtem kábítószert stb..) 3 haverommal az előbb kint voltunk és nézegettük az eget és a göncölszekér bal alsó sarkából kiindult egy fényes csillag .. elősször kb olyan gyorsan ment mint 1 repülőgép utánna elkezdett gyorsulni .. de nem villogott mint a repülőgépeken a piros és fehér ez teljesen olyan volt mint egy fényesebb csillag és egy 10 másodperc alatt haladt az égen .. utánna eltűnt .. olyan volt mintha lekapcsolták volna a villanyt olyan gyorsan tűnt el .. milehetett ez ?
2011. aug. 30. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Iridium kitörés. Valami műhold, vagy űrszemét. Talán az űrállomás, de nem tudom az mikor merre jár, úgyhogy azt nem mondom biztosra.
2011. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Műhold.
2011. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
a műhold megjelenik 10másodpercre és eltűnik ? :D az hogy ? :)és a mozgása se egyenletes lett volna .. 1X gyorsult , lassult , megint felgyorsult és eltűnt
2011. aug. 30. 21:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Az Iridiumfelvillanások ilyenek, 10 mpre láthatóak (forog a műhold). A gyorsulát vagy nem láttad jól, vagy optikai csalódás lehetett.
2011. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de az irídium az egy fém nem ? vagy rosszultudom ? és az h most a műhold abbolvan felépítve? meg elég kevés van a földön "a dinoszauruszokat kipusztító meteorból maradt fent "
2011. aug. 30. 21:48
 6/15 anonim ***** válasza:

A műholdfajta neve Iridium :-)


[link]


Az Iridium-flereket vagy Iridium-felvillanásokat a műholdak okozzák, ilyenkor a fényességük hirtelen rövid időre többszörösére megnő. A felvillanások olyankor keletkeznek, mikor a műholdak a Nap vagy Hold fényét tükrözik a Földre a napkollektoraikkal vagy távközlési antennáikkal. A flerek elérhetik a -9 magnitúdós fényességet is, ami 1000-szer fényesebb a Szíriusznál, az éjszakai égbolt legfényesebb csillagánál.


A flerek helyét és idejét az interneten lévő programokkal is ki lehet számíttatni.[8]


http://www.youtube.com/watch?v=uymzXNdXwmo

2011. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
szinte pontosan ilyen volt :D köszi szépen!
2011. aug. 30. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:

"de az irídium az egy fém nem ?"

Azért hívják így, mert leggyakrabban az Iridium nevű műholdas telefonhálózat műholdjai csinálják, hogy csillog mindenféle paneljük. Nem csak, de főleg ezek csinálják.

2011. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ilyesmit énis láttam, sőt látok rengetegszer. Pár napja a Balatonparton ültünk (B.Mária) mondta a haverom hogy kb most 21:34 körül jön majd egy ufó, nagyban beszélgettünk amikor megláttam egy erősen világító pontot ami ment az égen repülőnél gyorsabb volt és erős fényű, ment figyeltük majd egyszer csak halványult és eltűnt. Sok ilyet láttam már de ha műhold hová lesz,ha törmelék hová lesz, visszaverődik a fénye akkoris hovátűnik?
2011. aug. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
megnéztem a videót amit a kedves elvtárs csatolt, igazábol nemhasonlított mert ez sokkal több ideig ment. Visszatérve van hogy halványabbat látok de egyszer megesett az utcánkban láttam barátommal hogy spirál szerűen eltűnt...
2011. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!