Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet szokni egy idő...

Meg lehet szokni egy idő után, hogy csak 5-6órát alszik az ember az addigi 8 helyett?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból...élt a 19.században egy szent aki napi 5órát aludt, mert amúgy mindig tanult vagy jótékonykodott...ezt emberi erővel/elhatározással mennyi idő alatt lehet megszokni? Meg lehet egyáltalán?
2010. nov. 25. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
en mar probaltam. egy ideig sikerult de utana visszaaltam 8 orara. 18 f
2010. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 órát alszom évek óta!
2010. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
meg lehet szokni persze... de azért egy héten egyszer jó ha alszol 8 órát am tudom hogy nem tartozik ide de azért leírom, nekem a rekordom 3 nap folyamatos ébrenlét a rossz idő beosztásom és a melóm keveredett... :/ 2 nap után már nem éreztem a testemet mintha nem önmagam lettem volna tökre kemény volt :D
2010. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb. 6 éve alszom kb. 4-5 órákat, néha 6 is belefér. Pár nap alatt hozzászoktam az elején. Viszont! Hétvégén, álltalában szombaton 10-12 órát alszom.
2010. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet ilyet csinálni, de akkor alvási adósságod keletkezik, amit mielőbb törleszteni kell (legalább hétvégén) - de még így sem egészséges, és biztos, hogy hosszabb idő alatt komoly betegségeket fog okozni.

Mondjuk elsőnek depressziót.

2010. nov. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
meg lehet szokni, de előbb-utóbb kiütközik valamilyen formában az a hiányzó +3 óra. napi 7-8 kell. Kevesebbnél a szervezet rovására megy ez, akár idegi, akár fiziológiai alapon. Nem tudja magát kipihenni. Mindaddig okés amíg nem jön tényleg elő egy probléma, és erre lesz visszavezethető. Sajnos vagy nem, a szervezetben rengeteg önvédelmező mechanizmus van, amit tudatosan nem tudunk kikapcsolni. Ő jelez, ha megszeged a szabályokat károsodik. Ennyi. Vicc így leírva, csak mindig igaz lesz.
2010. nov. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet szokni, persze! Születésedtől számítva 40-50 év elég is lesz rá ;)


maci

2010. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MME válasza:

Meg hát! Én vagyok rá a bizonyíték.

Sokáig rendesen aludtam, azaz 8 órát. Ált. iskola vége felé viszont elvegetáltam 3-4 órákkal, kb. gimi közepéig, de sokszor volt, hogy csak kettőt. Tök jól elvoltam így több évig. Utána viszont a másik végletbe estem. Most kell az 5-6 óra. Ennyi elég is. Ami annyit takar, hogy szinte mindig enyhén fáradt vagyok, de ennél többet nem bírok aludni. Itt megállt a rugalmasságom.

Még jó, hogy képes rá az ember. Annak is kell valahogy alkalmazkodnia, akinek megváltoznak az életkörülményei. Csak az nem mindegy, hogy mennyire van szükséged. Nekem ennél egy kicsivel többre, de nem futja az időmből, úgyhogy kénytelen vagyok megszokni. Egyébként van, aki 2-3 órát alszik éjjelente egész életében.

És ott vannak a bipolárisok. Ők gyógyszeres kezelés nélkül állandóan váltogatják.

2010. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni az alvásigény. Van, akinek elég 4-5 óra, van, akinek 8-9 kell.


Ha neked elég 5-6 óra, de eddig túlaludtál (pl. 8 órát), akkor 5-6 óra alvástól kipihentebb leszel, mint 8-tól. Ekkor néhány nap alatt át tudsz állni. Viszont ha az alvásigényed 8 óra, akkor az 5-6 órára való áttérés kialvatlanságot, idegességet, nyomott hangulatot stb. fog okozni.

2010. nov. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 28. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!