Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezik az óriás...

Szerintetek létezik az óriás gyilkos fehér cethal? (Mobidik)

Figyelt kérdés

Egyáltalán ez a "legenda" hogy keletkezett? Egy hatalmas, a többi cetnél jelentősen nagyobb, "fehér" (?) cethalról van szó ami megtámadta a hajókat, nagyon féltek tőle a tengerészek, és próbálták már elkapni. Vajon tényleg létezik ez az óriás tengeri lény vagy csak puszta kitaláció?

Mert a cetek többsége nem támad emberre.


2010. dec. 31. 20:05
1 2
 11/15 anonim válasza:

Szerintem ugyan olyan emberi kitaláció és hülyeség, mint a "gyilkos bálna"....embert nem bánt, nincs róla feljegyzés, amúgy meg nem is bálna hanem delfin! Ennyi erővel kutya már támadta meg az embert, és mégsem hívják gyilkos kutyának őket :D vagy gyilkos macskának :D

Amilyen hülyék az emberek azt is el tudnám képzelni, hogy a rumba áztatott tengerészek meglátták a bálnát, és a bálna mozgásától hullám csapódott a hajónak..és ezt már "felnagyítva" mondták tovább amikor partra szálltak, hogy megtámadta őket a nagy tengeri szörny... :)

És utána már természetes, hogy elkezdtek rá vadászni, meg üldözni, mert az ember egy ilyen ócska és ellenséges faj...

2011. jan. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó:


A "gyilkos bálna" nem azért gyilkol, mert emberekre támad (amúgy több száz esetről tudunk mikor véletlen - tehát nem táplálkozási célból - megtette), hanem a brutális vadászata miatt.


Amúgy a bálnák és a delfinek IS a cetek családjába tartoznak, olyan hűdenagy különbség nincs köztük. Kb. mint egy farkaskutya és egy farkas között.

2011. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Olyan hűdenagy különbség nincs köztük...? Ezt szerintem csak viccből mondtad... :DDD

A legnagyobb delfinek 10 tonna körüliek is lehetnek (kardszárnyú), viszont a legkisebb fajta bálna meg 3-szorosa...a legnagyobb bálnák meg kb 15x akkorák. (150tonna) Ha ez neked még nem nagy különbség, akkor neten utána lehet olvasni egy két dolognak pluszban :)


Amúgy meg a CETEK az egy rend, és nem család, úgyhogy olyan nincs, hogy cetek családja. :) És a cetek rendjébe tartoznak a bálnák, delfinek, és ezeknek az ősei, amik már régen kihaltak. :)

Minden jót! :)

2011. jan. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A logikádat követve akkor egy yorkie (2 kiló) és egy bernáthegyi (80 kiló) közötti 40x-es súlykülönbség miatt az egyik a kettő közül nem kutya?


Közel annyi különbség van köztük mint egy orca és egy kékbálna között.


Nem a biológiai besorolásukat vitatom, hanem azt, hogy ezen pörögni, hogy nem gyilkos bálna hanem gyilkos delfin elég értelmetlen, mert árnyalatnyi a különbség.

2011. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zozo14 válasza:
Én nem tudom pontosan,de van egy érdekes elméletem.Ha "Moby Dick"létezett akkor méirt láthatták fehérnek?Egy cet elvileg szürkés fekete.Egyépként pár napja megszállotja lettem ennek a rejtélynek.
2016. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!