Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Leírnátok nekem a következő...

Ezvan:D kérdése:

Leírnátok nekem a következő fogalmak definicióját, a jelét illetve képletét? Ezeknek kéne :tömeg, gyorsulás, lendület, erő, energia, és a munka. Persze aki nem jött rá ez a kérdés fizikával kapcsolatos :D

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 20:04
1 2 3
 1/21 Silber ***** válasza:
100%

Ezt tök bírom... Feldobja a kérdést ahelyett hogy rákeresne wikipedián, és még minket néz annyira hülyének, hogy nem jövünk rá a különböző témakörökre. Nem vagy egy kicsit elszállva?

Felsorolom a jeleket, aztán majd vadászd össze öcsi:

a,I,W,E,F,m.

2011. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, a mai fiatalokból hiányzik a lendület, az erő, az energia és a munka.


Bezzeg nagy tömegbe össze tudnak állni, benyomják a gyorsulást, aztán meg csodálkoznak hogy így jártak.


Emellett hülyék is.

2011. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
wikipédia olyan h bárki bele irhat nem lehet nagyon kiszürni mi igaz mi nem..meg nincs is fent normálisan a fogalma és amilyen a fizika tanárom... és képzeld megnéztem mielőtt ide feltettem volna :D a jelét meg én is tudom ... nagyon sokat segítettél..
2011. jan. 18. 20:22
 4/21 anonim ***** válasza:

Most komolyan...ez benne van a könyvben..de a kedvedért leírom...=)


tömeg: a test tehetetlenségének mértéke jele:m mért.egys.:kg

gyorsulás:a v/t hányados meve gyorsulás. jele:a mért.egys.:m/s^2

lendület: a tömeg és sebesség szorzata tehát a test mozgásállapotát dinamika szempontból jellemző mennyiség, amit lendületnek, vagy impulzusnak szokás nevezni. jele. I vagy p mért.egys.:kg*m/s

erő: azt a vektormennyiséget, ami megadja sz erőhatás nagyságát és irányát erőnek nevezzük. jele: F mért.egys.:N (Newton, vagy kg*m/s^2)

energia: az anyagi rendszerek állapotára jellemző skalármennyiség, amely zárt rendszer esetén minden eddigi tapasztalat szerint bármely állapotváltozásnál időben állandó marad. jele:E mért.egys.: J (joule)

munka:munkavégzés közben bekövettkezett energiaváltozás-olyan energiaváltozás,amely erőhatás és erőhatás következtében létrejött elmozdulás miatt következett be. jele:W mért.egys.:J (joule)

2011. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Fizikakönyved van?
2011. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nincs fizika könyvem :S mindig a régi tanárunk lapokat osztott és arról tanultunk de ez az új könyvből tanít én meg már nem fogom beszerezni mikor nagyon ne is érdekel a fizika amugy köszi anonymus h leirtad és nem szoltál be :D
2011. jan. 18. 20:40
 7/21 anonim ***** válasza:
Nincs mit...de úhy látom, hogy képletek kellettek volna...azokat is írjam le neked?
2011. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Silber ***** válasza:

"wikipédia olyan h bárki bele irhat nem lehet nagyon kiszürni mi igaz mi nem"

Mert ez az oldal annyira ellenőrzött?

2011. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
hát..ha van időd :D meg akkor már ha ennyire jó vagy hozzám :D leirhatnád az energia megmaradás tételét,a lendület megmaradás tételét illetve a 3 Newton törvényt :D bár megértem ha nem akarod csak akk szólj mert akk megkeresem :D
2011. jan. 18. 20:52
 10/21 A kérdező kommentje:
hát..wikipedián mindenki hozzá irhat az anyaghoz..akár hülyeségeket is... ha minden igaz :D
2011. jan. 18. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!