Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az univerzum kiszakad...

Ha az univerzum kiszakad (végetér) akkor is kb 14 milliárd év telik el mire semmi nem lesz? Mármint hogy a nagy bumm előtt is semmi nem volt. Remélem nem beszélek hülyeséget.

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Az univerzum keletkezése és vége a tudomány mai állása szerint szinte csak hit kérdése. Ezt úgy értem, hogy annyi elmélet létezik... De én is kíváncsi lennék mások véleményére. (megmondani a valóságot úgysem lehet, de elmélkedni azt igen).

A saját véleményem: A jelenlegi univerzum születése előtt már több univerzum is létezett, de a nagy összeomlásban minden megsemmisült, semmi nem maradt ami információt hordozhatna róla. Ezért nem is bizonyítható. Véleményem szerint a jelenlegi is hasonló sorsra jut majd egyszer, és a következőben senki nem tud majd a jelenlegi világról, mint ahogy mi sem ismerjük az előzőt.

Én éveket azért nem mernék írni, mert az sem biztos, hogy az univerzum különböző állapotaiban ugyanúgy telik az idő.

2011. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az Univerzum nem fog kiszakadni!


Nagyon kevés ideje vizsgáljuk még ilyen nagyméretű léptekben a világot ahhoz, hogy bármi biztosat mondhassunk. Néhány évtizede úgy véltük, hogy a Nagy Bumm által létrehozott Univerzum egy Nagy Reccs-ben (összeomlásban) ér majd véget. Úgy véltük, hogy a gravitáció megállítja a tágulást, és összehúzódás lesz belőle.

Ma úgy véljük, hogy ez nem történik meg.

Úgy véljük, hogy az Univerzum tágulása soha nem fog megállni.


De mondom, kevés ideje vizsgálódunk még. így semmi biztosat nem lehet mondani.


Olyan ez mintha 5 perce sétálnál és adatokat gyűjtenél a Budapestet Szolnokkal összekötő úton és ezekből az adatokból a Moszkvai útviszonyokat próbálnád megsaccolni.

2011. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!