Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora az univerzum, honnan...

Eternal-life kérdése:

Mekkora az univerzum, honnan tudjuk hogy az egész univerzum az ősrobbanás által keletkezett, honnan tudjuk hogy csak egy ősrobbanás volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy, nem tudjuk hogy mekkora az univerzum még a naprendszerünkből sem sikerült kijutni, lehet hogy az ősrobbanással az univerzumnak csak töredéke keletkezett, és előtte már létezett civilizáció, úgy mond más univerzumokban, és mivel az univerzumnak is el kell valahol helyezkednie lehet hogy vannak az univerzumnál úgymond "tágabb univerzumok"?

Ez csak az én elméletem de szerintem ez logikus.

Itt egy kép hogy hogyan is képzelem el: [link]

És lehet a "Tágabb univerzumból" is több.


2011. febr. 10. 22:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Ezek körülbelül olyan kérdések, amikre nem létezik válasz...

A tágabb univerzumos elmélet érdekesen hangzik, de... én tartom magam ahhoz, hogy az univerzum végtelen. Te végesen képzeled el, így akarod még nagyobb és nagyobb rendszerbe helyezni. Könnyebb végtelennek mondani, mert akkor nem jön az a kérdés, hogy "mi van azon túl?"

Bár, ha nem is végtelen, akkor lehet, hogy inkább "csak" egy görbült tér, ami önmagába tér vissza, hurokszerűen.

2011. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Persze hogy könnyebb végtelennek elképzelni, de azért mert azt könnyebb attól még nem úgy van, valahol mindennek vége van és van mellette vagy körülötte valami, olyan NINCS hogy egy tér végtelen nagyságú legyen.
2011. febr. 10. 22:52
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
a számoknak sincs vége. max 2 kilóméter hosszú a szám, de mindig hozzátudsz írni egyet. és az végtelen. miért ne lenne végtelen?
2011. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Igen, erre az esetre írtam, hogy görbült, és visszakanyarodik önmagába.

De miért elfogadhatatlan a végtelen?

2011. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Gondolj már bele, nincs olyan hogy egy tér végtelen nagyságú lenne, valahol vége van és ott ahol vége van kezdődik valami új.
2011. febr. 10. 23:02
 6/29 A kérdező kommentje:
De ha vissza görbül, és ott ahol visszagörbül ott vége van, és van mellette valami más.
2011. febr. 10. 23:04
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetne végtelen a tér?

Van végtelen vonal: kör

Van végtelen sík: gyűrű

Miért ne lenne végtelen tér?

2011. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A kör miért lenne végtelen? meghatározott hosszúságú akár csak a gyűrű, az univerzum és meghatározott méretü.
2011. febr. 10. 23:08
 9/29 anonim ***** válasza:
58%
Te amolyan józan paraszti ésszel megoldanád az egészet, de a világegyetem nem adja ilyen könnyen magát. Szerintem olvasgass utánna jó bőven, és akkor már nem is fog olyan hihetetlennek tűnni a magába gürbülős elmélet.
2011. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Olvastam, sokat, de a tudósok is ugyan azt csinálják mint én, tippelnek...
2011. febr. 10. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!