Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Oké. Ősrobbanás kihúzva....

Oké. Ősrobbanás kihúzva. (Szép lassan már tudományosan is. ) Nem keletkezhetett a semmiből az ősrobbanás. Elfogadom. De miből keletkezett Isten, ha semmi nem keletkezhet semmiből?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem rossz szándékú a kérdés.
2011. okt. 5. 09:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
Úgysem fogod megérteni,és más sem fogja tudni megválaszolni helyetted:) vannak dolgok amiket el kell fogadni misztikumként.
2011. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
79%

"Ősrobbanás kihúzva. (Szép lassan már tudományosan is. )"

mesélhetnél egy kicsit bővebben is arról, hogy ki, miért és hol húzza "szép lassan" ki az ősrobbanást...pláne "tudományosan" :D

2011. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
73%

ŐŐŐŐ... Miért lett az ősrobbanás kihúzva? Miről beszélsz?


Amúgy, ha Istent úgy képzeled el, mint a kerezstények, akkor sosem fogod megtalálni a választ... Nekik eleve gondok vannak az istenképükkel.

2011. okt. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy is mondjam, a világ keletkezésének elmélete nem logikázható ki józan paraszti ésszel.
2011. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
12%
Az még senkinek nem jutott az eszébe, hogy amikor valami felrobban ebben a világban pusztulás jön utána, minden darabjaira esik szét, összedőlnek a házak, emberek halnak meg, stb. Már nem nagyon lehet újra összerakni a dolgokat, amik felrobbantak. Robbanással bontanak le épületeket. Akkor hogy lehet az, hogy volt egy nagy robbanás és kialakult a mi szervezett világunk?? Akkor, ha most fölrobbana a házam és én is, akkor miért nem lesz a romjai helyett egy sokkol jobban megtervezett új épület? És a holttestem helyett miért nem lesz egy élő egészségesebb, szebb testem a robbanás után??
2011. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

10:02- nek:

fordítva ülsz a lovon :D

ha egy kész valami "felrobban" akkor az az alkotóelemeire esik szét, az ősrobbanáskor pedig maguk az alkotóelemek jöttek létre.

2011. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
76%

Miért tudományos és logikai módszerekkel akarsz megválaszolni egy teológiai kérdést?!

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy magyarázd el a termodinamika alapjait a hét fő bűn segítségével! Hülyeség...

2011. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
Jó. De akkor az alkotóelemek hogy rendeződtek össze, ha nem a robbanás által?
2011. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
49%

Tisztelt kérdező!


A probléma abból adódik, hogy olyan dolgot kérdezel, amelyet Isten nem jelentett ki. Az, hogy Isten adott magáról nekünk kinyilatkoztatást, nem jelenti azt, hogy minden titkát feltárná előttünk. Így szól az Úr Ésaiás próféta könyvében:


"Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" (Ésa 55,9)


Ebből megérthetjük azt, hogy a mi véges elménk képtelen arra, hogy a vételen elme gondolatait megértse. Ezért is volt szükség arra, hogy Isten emberi nyelven szóljon hozzánk. Megértem én egyébként, hogy foglalkoztatnak téged ezek a dolgok. De ilyenkor én úgy gondolom, alapvetően két lehetőséged van:


-Elfogadod, hogy Isten ezt nem jelentette ki, és azok után a dolgok után kutatsz, amelyeket Isten nyilvánvalóvá tett


-Megelégszel valami emberek által kreált elmélettel, okoskodással, amely nem fedi a valóságot.


Én úgy gondolom, nem bölcs dolog a második lehetőséget választani. Ha olvasod Bibliát, akkor úgy gondolom, elég sok dolgot fogsz találni Istenről, ami újnak fog számítani, és feltétlen bizalmat válthat ki belőled Isten iránt.


Ennyit tudtam segítteni, minden jót kívánok! ^^

2011. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
17%

11:29- nek:

olvasd el Steven Weinberg: Az első három perc c. könyvét.

érthetően és világosan fogalmazva leírja az ősrobbanás utáni első három perc történéseit, az akkor lezajló folyamatokat és eseményeket.

választ kapsz a kérdéseidre...

2011. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!