Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora az univerzum, honnan...

Eternal-life kérdése:

Mekkora az univerzum, honnan tudjuk hogy az egész univerzum az ősrobbanás által keletkezett, honnan tudjuk hogy csak egy ősrobbanás volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy, nem tudjuk hogy mekkora az univerzum még a naprendszerünkből sem sikerült kijutni, lehet hogy az ősrobbanással az univerzumnak csak töredéke keletkezett, és előtte már létezett civilizáció, úgy mond más univerzumokban, és mivel az univerzumnak is el kell valahol helyezkednie lehet hogy vannak az univerzumnál úgymond "tágabb univerzumok"?

Ez csak az én elméletem de szerintem ez logikus.

Itt egy kép hogy hogyan is képzelem el: [link]

És lehet a "Tágabb univerzumból" is több.


2011. febr. 10. 22:26
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%

"Persze hogy könnyebb végtelennek elképzelni, de azért mert azt könnyebb attól még nem úgy van, valahol mindennek vége van és van mellette vagy körülötte valami, olyan NINCS hogy egy tér végtelen nagyságú legyen."

Akkor univerzum halmazok végtelen sorozatának kéne léteznie nem? És ekkor így is, úgy is van végtelen.

2011. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Még csak véletlen sem, valóban sok univerzum van (az elméletem szerint) de közel sem végtelen, megszámlálható nagyon sok de NEM végtelen.
2011. febr. 10. 23:41
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy te józan hétköznapi ésszel, józan hétköznapi gondolkodással próbálod felfogni az univerzumot. Ez ugyanolyan, mintha egy középkori embernek magyaráznád azt, hogy a Föld gömbölyű, és a túloldalán is élnek. És nem fogja megérteni, hogy miért nem esnek le róla. Ezen kívül ugye hogy lehetne a Föld gömbölyű, amikor kimegy a mezőre, és az lapos? Ha a Föld gömbölyű lenne, akkor a mezőnek egy kicsit ívesnek kéne lennie.


Az univerzum végtelensége nem azt jelenti, hogy végtelen anyagból áll. Ugyanúgy egy gömb felszínén örökké tudsz menni, azaz a felszín végtelen, annak ellenére, hogy maga a gömb egy véges mennyiségű anyagból van.


Az univerzum egyébként azt jelenti, hogy MINDEN. Definíció szerint nincs olyan, ami a mindenen kívül lenne, hiszen akkor az is a minden része lenne. Az univerzumon kívül nincs semmi. Egyelőre fogadd el, hogy a te fizikai tudásod annyira elég az univerzum megértéséhez, mint a középkori ember tudása a gömbölyű föld megértéséhez. Azaz semennyire.

2011. febr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy úgy végtelen, de ha magába fordul mint már feljebb is írták akkor a végtelen fogalma másképp értetődik, hiszen ha a végtelenségig (vagyis nagyon sokáig de nem végtelen ideig) "repülne" valaki az univerzumban akkor előbb utóbb vissza érkezne a ki indulási pozíciójához, ami azt jelenti hogy az univerzumon kívül van valami ami szintén része univerzumnak csak nem a mi univerzumunknak.
2011. febr. 10. 23:49
 15/29 anonim ***** válasza:
58%
Akár ez is lehetséges. A tudomány ezen része főként hipotézisekre épül. A legelfogadottabb elmélet szerint az univerzum végtelen, és folyamatosan tágul, ám ez a tágulás egyre lassabb, végül megáll. Ezután a tágulás zsugorodássá megy át, míg végül minden egy pontban sűrűsödik össze. Újabb ősrobbanás keletkezik, és minden kezdődik előlről.
2011. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
De mi van ha nem egy hanem több kis pontba zsugorodik össze és egy azon időben több robbanás (ősrobbanás) is történik, vagy akár más időközönként 1-1.
2011. febr. 10. 23:52
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért zsugorodna több pontba. Ha esetleg ez lenne, akkor az a több pont is tovább zsugorodna, míg végül egy pont lesz mindből.
2011. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ezt mégis honnan veszed? Azért mert pár tudós ezt mondta neked el kell hinned? Az én elméletem sem kell elhinned, csak azt kérdeztem hogy ez lehetséges-e.
2011. febr. 11. 00:03
 19/29 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen lehetséges, hiszen biztosat nem állíthatunk. De nem logikus, hogy több pontba zsugorodjon, hisz a logika azt diktálja, hogy minden végül egy pontban egyesüljön.
2011. febr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ember 3 térdimenzióba született, ezért nehéz felfogni azt, hogy görbülhet a tér is, mert ha görbül a tér, akkor már a 4. dimenzió irányába görbül, amit az érzékeinkkel nem tudunk fogni.


Figyelj:

Képzeld azt, hogy Mario vagy a számítógépes játékból. Csak előre, hátra, fel és le tudsz közlekedni. Ez ugye 2 térdimenzió. Én most megfogom, és a monitort elgörbítem, hogy egy körgyűrűt kapjunk belőle. Ebből Mario semmit nem fog érzékelni, mert ő abban a térdimenzióban nem "létezik", nem érzékeli, mert a monitor síkjából nem tud kilépni. Ugyanez ha a tér görbül, csak egy szinttel feljebb.


A körös-gyúrús voltam.

2011. febr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!