Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora az univerzum, honnan...

Eternal-life kérdése:

Mekkora az univerzum, honnan tudjuk hogy az egész univerzum az ősrobbanás által keletkezett, honnan tudjuk hogy csak egy ősrobbanás volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy, nem tudjuk hogy mekkora az univerzum még a naprendszerünkből sem sikerült kijutni, lehet hogy az ősrobbanással az univerzumnak csak töredéke keletkezett, és előtte már létezett civilizáció, úgy mond más univerzumokban, és mivel az univerzumnak is el kell valahol helyezkednie lehet hogy vannak az univerzumnál úgymond "tágabb univerzumok"?

Ez csak az én elméletem de szerintem ez logikus.

Itt egy kép hogy hogyan is képzelem el: [link]

És lehet a "Tágabb univerzumból" is több.


2011. febr. 10. 22:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ja igen. És éppen ezért végtelen, mert Mario nem tud kilépni a monitor síkjából -> nincs vége sehol, csak ott tud mozogni

előző vagyok.

2011. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%

Ha már mindenki hozzászólt én is:


A naprendszer az egyik Voyager űrszonda már elhagyta, pár éve a csillagközi térben száguld, de még küld adatokat.


A tudomány nem hit kérdése."A tudomány állítások, és azok bizonyításainak halmaza." Amit nem elhinni kell mint valami szent törvényt, hanem meg kell érteni, belátni az összefüggéseket, és elfogadni igazát. Persze ez olykor nem állítom hogy könnyű, s sokszor ellent mond a " józan paraszti" észnek de el kell fogadni azt is, hogy az emberi elme oly korlátolt, hogy ha ez másként lenne valószínűleg már rég kihaltunk volna hiába oldjuk meg az összes nagy kérdést.


ON


A tudomány semmit nem állít a nagy bumm előttről. Nem definiálható.

A tudomány semmit nem állít az univerzumon kívülről. Nem definiálható.

A tudomány semmit nem állít magáról a nagy bumm-ról (matematikailag nem modellezhető jelenleg) Definiált de nem bizonyított.

A tudomány jelenlegi állása szerint a világegyetem nem zuhan újra össze egy szingularitásba. Nem feltétlen szükséges 1 szingularitássá összeomlania, de nem bizonyított.


Vagy véges időn belül végtelen méretűre tágul vagy végtelen időn belül végtelen méretűre tágul.(Tágulása növekvő tendenciát mutat, de nem tudni hogy exp, vagy hip függvény.) Óóóó már megint azok a fránya végtelenek :D Pedig nem is olyan kezelhetetlen néhány végtelen mint amilyennek elsőre tűnik.


A több nagy bumm részt nem értem, hiszen ha 1 nagy bumm def szerint létrehoz egy 4d téridőt, akkor a másik nagy bumm mit hoz létre? Ezek hogy hatnak kölcsön? Ugyebár ha a két nagy bumm egyszerre történik, (mi az hogy egyszerre nincs idő sem :) ) de nem tudunk semmit a nagy bumm előttről, mindösszesen annyit hogy a téridő a nagy bummal keletkezett akkor hova helyezzük el a másik nagy bummot? SPEKULÁCIÓ


Mgj.: Ha minden bizonyíték arra mutat hogy a világegyetem 13.7 milliárd évvel ezelőtt keletkezett 1 szingularitásból, és ezt a folyamatom már vagy 10^-50s -ig vissza tudjuk követni miért szükséges 2 szingularitást bevezetni?


Természetesen nem akarom vitatni az elméleted, hogyan is tehetném ha annak semmilyen fizikai alapja nincs? Ez csak egy hipotézis semmi több, szépen hangzik, de semmivel sem tudományosabb annál mint, hogy a Nagy bumm isten keze műve, és a világegyetemen túl angyalkák ülnek arany kárpitos díványokon.

Mgj2.: Az elméleted nem egyedülálló, már felvetették ezt korábban is, de mivel egyelőre nem bizonyítható, ahogy az sem hogy alternatív MEMBRÁN világegyetem kölcsönhatása a gravitációs mező, vagy hogy az anyag felfelé végtelen fraktál(fraktáldimenzió= nem egész számú D) elrendezést mutat(bár ez cáfolható) vagy az sem, hogy a fekete lyukaknak hála Multiverzum evolúció zajlik jelenleg is.


Szv. Ahogy egyik egyetemi tanár is mondta előadásán "szépen hangzik, de ez nem tudomány". (pont ezekről szólt az előadás szv.. :) )


Jelenleg...de a tudomány fejlődik.

2011. febr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
43%
Kevés vagy te ehhez öcsisajt, menjél aludni!
2011. febr. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Hogy én is feltételezzek egy kicsit.

Az ábrádon mi van a tágabb univerzumon kívül? Semmi? Vagy valami? Ha valami akkor menyi darab tágabb tágabb ... univerzumnál kell megállni? Ezzel csak elodáztad a végtelent.

Ha semmi? Akkor miért pont itt áll meg a szisztéma? Mért nem volt elég az 1 DB univerzum mért kellett bevezetni a megszámlálható darab univerzumot? Ha semmi akkor mégis hogy képzeljük el a semmit? Vagy ott mégis csak van valami?

Kezeljük ezt dinamikai modellként. Mióta létezik a tágabb univerzumod? Véges idővel ezelőtt keletkezett vagy végtelen? Menyi időnként keletkezik benne egy újabb univerzum? Ki garantálja hogy véges időn belül az univerzumaid száma nem éri el a végtelent? ( Ha végtelen idővel ezelőtt keletkezett, akkor már most is végtelen számú benne az univerzum!) Vagy a rendszer egyensúlyra törekszik, és ahányszor egy újabb univerzum születik benne egy másik elpusztul? Mi határozza meg ezt a folyamatot? Nem születnek benne univerzumok? Akkor a mi univerzumunk hogy lett? Valami kozmokozmikus cenzúra üzemel benn? ...........

Még tudnák párat, csiszold jó erősen az elméleted.

Mint mondtam ez nem tudomány hanem kitaláció.

2011. febr. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
1:23, és 1:43 voltam, csak közben írt 1:34 is valamit.
2011. febr. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

korábban említették már, de ezt így tényleg lehetne a végtelenségig fokozni.

mi lenne ha úgy zárnánk le az univerzumot, hogy odáig tart, ahol a fizikailag semmi kezdődik? és megszabadulnánk attól a képzettől, hogy az univerzum csak anyagi természetű, és csak az anyagban gondolkodnánk. mi van ha "belerakjuk" egy Elmébe az egészet, és úgy zárjuk le? Végül is ez is egy jófajta feltételezés, ha megtesszük ezt az Elmét annak, amiben egyszerre létezik minden, s talán a kvantumfizikusok is megtudják, "hol" tevékenykedik az elektron, amikor eltűnik a téridőből, vagy éppen úgy reagál a részecske, mintha a jövőből szerzett volna információt.. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy végtelen az univerzum. Akkor nem tágulna, mert a végtelen nem tágul. Jelenlegi tudásunk szerint az univerzumon kívül nincs tér, se idő, mert ezeket is maga az univerzum hozza létre.
2011. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Írt valaki olyasmit, hogy ha görbült tér és önmagába fordul vissza, akkor elvileg, ha elindulunk, ugyanoda kell visszaérnünk. Igen ám, de nem fogod tudni, hogy mennyi idő telik el, és lehet, hogy ha elindulsz a Földről, és egy év múlva visszaérsz, akkor fel sem fogod ismerni a Naprendszert, annyira átalakul addigra minden... mert mondjuk, amit te egy évnek éreztél, az akár százezer év is lehetett földi léptékben.
2011. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
a kép leírja hogy milyen szerinted de ha jobban belegondolsz akkor mivan utána mert lehet több tágabb univerzum is de annak hol a vége. erre nem lehet logikus magyarázatot adni
2011. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!