Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A cukor a szén és a víz keveréke?

A cukor a szén és a víz keveréke?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem


a cukrok szerves vegyületek


ez pl glükóz: [link]

2011. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A cukor nem keverék, -vegyület.
2011. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De szénből és vízből elő lehet ugyan állítani,


De széndioxidből, vízből, és napsugárzásból gyakoribb :)

2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"De szénből és vízből elő lehet ugyan állítani,"


Nem!

2011. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szén és víz keveréke az íszap.


A henteslovag hogy csinál szénből és vízből cukrot?

2011. márc. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szétbontod atomokra, aztán összerakod őket :D


Atomilag lehetséges :P

2011. márc. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mutant Ninja Pony válasza:
Hát ezt így nem mondanám, de igaz hogy C-ből O-ből és H-ből áll
2011. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak egy hentesre ne bízzunk semmit.

Nem ért ez semmihez.

2011. márc. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gondolom abból jutottál erre a következtetésre, hogy a cukor szénhidrát. de a szénhidrát elnevezés kémiailag nem helyes, a szénhidrátok valójában polihidroxi-aldehidek és ketonok
2011. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ó, akkor én olvasni sem tudok, mert a wikiédia szerint:


"A szénhidrátok (szacharidok) élő szervezetek által termelt, szén, oxigén és hidrogéntartalmú szerves vegyületek..."


meg:


"A legegyszerűbb szénhidrátok, általában 3, 4, 5, 7, de leggyakrabban 6 szénatomot tartalmazó molekulák. Vízben jól oldódnak, édes ízűek (például szőlőcukor, gyümölcscukor). Ezek a hat szénatomos cukrok a C6H12O6 összegképlettel jellemezhetők. Ez az összegképlet a gyakorlatban 64 különböző vegyületet (izomereket; α, β, L, D) jelenthet, de a gyakoribb változatok száma kevesebb. (A fent említett glükóz és fruktóz mellett a mannóz és galaktóz is hexóz.)"


Én itt csak szenet, hidrogént meg oxigént látok. Persze minden bizonnyal vak vagyok, és nem ismerem fel ezt a három betűt, és hülye vagyok, de a többi (átverősen szénhidrogénnek nevezett) vegyületnél is csak szenet, hidrogént, meg oxigént látok.


Namármost, atomilag (tehát nem gyakorlatilag, jelenleg legalábbis) nem rakható össze a cukor szénből és vízből?


Az a bajotok, hogy a "humor" nevű dolgot mutatóban sem értitek... Igen, képzeld el, tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egy atomot csak úgy kézzel megfogni, és a másik mellé rakni. (Najó, igazából csak ma tudtam meg, tőletek, dehát én csak egy Mészáros vagyok.) Ettől függetlenül atomszerkezetileg összerakható. De neeem, kötözködjetek, és sértegessük egymást, akkor sokkalta okosabbak lesztek :)


Bár akkor is van egy sanda gyanúm, hogy pár dologban azért én vagyok az okosabb, de ki tudja :P

2011. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!