Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Monster nevű energia italnak...

A Monster nevű energia italnak milyen káros hatásai lehetnek?

Figyelt kérdés

Lehet feltették már a kérdést,akkor elnézést kérek.Arra vagyok kíváncsi h rövid v hosszabb idő elteltével milyen káros hatásai lehetnek az emberre nézve.(Olvastam ,h rávan írva ,h ,,1-nél többet nem ajánlott fogy. napi!")Kémiára a tanárnő, engem bízott meg egy kiselőadással.

Válaszokat értékelni fogom...


2011. márc. 8. 16:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
44%

mint minden más energiaitalnak

[link]

2011. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam.Ezt mind tudom a koff. túladagolásról meg ezekről.De a Monster miért más?Ezek lelettek már tesztelve? 20-30 év múlva milyen maradandó szervkárosodást okozhat?Bontja az érfalat, és lehet tőle agyvérzésted,szívrohamod vagy más egyéb bajod?

Azt tudom ,hogy időssebb korban szinte biztos a magas vérnyomás tőle.A taurin is miben befolyásolja egészségünket?


Ezekre lennék kíváncs,ezáltal tudom megcsinálni a kiselőadást.

(Köszi az elsőnek!)

2011. márc. 8. 17:31
 3/14 anonim válasza:
100%

A Monster nevű energiaital nem annyira sokban különbözik a többitől de van benne egy két különbség. Nem mindegy mondjuk melyik színűt veszed. Én a zöldet ismerem igazság szerint. Annak az a különlegessége, hogy ginseng gyökér kivonat található benne amely már egy igen régóta használt és jól ismert gyógynövény ami fokozza a szellemi frissességet és az agy vérellátását ezáltal felpörgetve és felébresztve. Ahol a növény elterjedtebb ott időskori szenilitásra is ajánlják.

A taurin egy esszenciális aminosav, ami azt jelenti, hogy a szervezetednek szüksége van rá de nem tudja előállítani.

Az anyatejben is található nagyon kis mennyiségben. Ez segíti a koffein hatását. Hátránya az, hogy aki rendszeresen nagy mennyiséget fogyaszt belőle(Heti akár 0,5-1 liter) annak szinte garantált a vesekő kialakulása mivel a vesében rakódik ki a fölösleg amit nem használ fel a szervezeted és ez nagyon nagy mennyiség.

Mindemellett az energiaitalok nem tesznek jót az érhálózatnak sem, mivel felviszik a vérnyomást. Ezen kívül a gyomornak sem tesz jót a túlzott fogyasztás. Gyomorégés és görcsök is lehetnek rá a panaszok.


Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen.Köszönöm!
2011. márc. 11. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Aki ilyen moslékot vedel rendszeresem, annak már úgy is mindegy, mivel az agya már hibás...
2011. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Ez szinte z összes energiaitalra egyformán elmondható! Hosszabb távon a veseköven kívül én kétlem hogy bármilyen maradandó szervkárosodást okozna elvégre ez zömében víz koffien meg taurin, az meg hogy a gyomornak vagy ennek-annak árt az nagymértékben függ a fogyasztó érzékenységétől a hasonló kémiai vegyületekre.

például akinek nagyon jó a veséje annak soha az életbe nem lesz veseköve sem ettől, van akinek meg egy kicsi is elég a vesekőhöz, tehát olyan nagyon általános jellegű szervkárosodás nincs ami szinte garantálható lenne az állandó fogyasztásától...

Az meg hogy Monster vagy nem Monster az olyan mind1....

2011. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 cydor válasza:

felgyorsítják a nyál- és savképződést, (gyomorsav túltengés > gyomorfekély) vérbőséget okoznak, gyorsítja az anyagcserét (aneoxiásoknak, emésztési problémák esetén káros, mert a szervezet feléli tartalékait)

koffein hatását ismerjük rövid távon felpörget ha rendszeresen fogyasztjuk agresszívvá és zavarodottá tesz. (stb.)


nézzük mi van benne:

víz ez alapvetően jó, mert borzasztó kevés folyadékot fogyasztunk.

szénsav: frissít, bár terápiás céllal is használják pl gyulladásos betegségeknél, hosszantartó rendszeres túlzott fogyasztása már káros.

[link]

cukor: savasít.

[link]

íz és adalék anyagok ...

2011. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Roger Smith ***** válasza:
energiaitalnál nem a koffein a gond hanem a taurin! mivel ugyanazt a hatást váltja ki mint az inzulin, csökkenti a vércukorszintet. És ha ezt folyamatosan a taurin látja el a szervezet elkezdi lecsökkenteni az inzulin termelést ami így cukorbetegséget okozhat! tehát ha nem úgy issza az ember mint a vizet hanem néha napján megiszik egyet-kettőt akkor semmi bajt nem fog okozni!
2011. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag olyan, mintha kávét innál.

A koffein függőségen kívül ez sem okozna jelentős gondot.

Persze lehet, hogy ha folyamatosan csak ezt iszod mégis lesz valami bajod, de ez a kávéra (és gyakorlatilag az összes cukros, ízesített üdítőre is) igaz.

2011. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
69%

Tiszta kíváncsiságból kattintottam ide, épp egy zöld monstert szürcsölök.

Én, ami azt illeti, nem jósolok magamnak hosszú életet, akár monsterrel, akár nélküle. (családfakutatás, betegségek, stb) Mivel nem mozgok semmit, meg nem eszem normálisan, így szerintem a heti egy-két doboz már nem sokat nyom a latba (van, hogy egy hónapig nem iszom) de én szeretem:)

Vashiányos vagyok (a gyógyszert sem szedem xD) és mikor egyszer alaposabban megnéztem egy dobozt, ez volt a reakció:

- Nédmá, Béla O.O B vitamin van benne :O - amit elvileg fogyasztanom kell a szélsőséges vashiányom miatt, így a mamám is megbékélt vele (szüleimet nem zavarja, apám már vett nekem, anyám néha elissza a felét XD)

Tehát, én szeretem a monstert, és szerintem, aki azt vallja mint, én, hogy egyszer élünk, az is így van vele. Viszont utánanéztünk, és bikahúgylétől falmeszelőanyagig minden van benne x'D

2011. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!