Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Volt itt közületek vki az...

Volt itt közületek vki az Irinyi János országos kémiaversenyen? Milyen feladatok voltak?

Figyelt kérdés

Tudtok mondani olyan oldalt, ahol vannak fent 2. fordulós feladatlapok?

És h kell elképzelni ezt az egészet?


2011. márc. 8. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A feladatlapokat én sem találtam meg, amikor készültem rá. A tanáromnak volt egy nagyon vastag dossziéja, az utóbbi sok év feladatlapjaival és megoldásaival. :D

Az én megyémben úgy volt, hogy a megyei legjobb 40 diákot egy helyre csődítették, és ott kellett megírni a feladatsort. Valamivel nehezebb volt az iskolai fordulónál.

Hát így hirtelen ennyi, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. :) Akár a döntőről is! ;)

2011. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! és hány ponttól lehet az országosba menni kb?
2011. márc. 8. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez kicsit ciki, de nem emlékszem a ponthatárra. :) Én bőven fölötte voltam, a többi nem nagyon érdekelt. De tavaly bejutott egy osztálytársam is a döntőbe, neki hatvanvalahány pontja volt a megyein, és ezzel a behívottak listájának végefelé volt.

Egyébként a ponthatár a férőhelytől is függ, ha nehéz a feladatsor, keveseknek sikerül jól, akkor alacsonyabb lesz a határ.

2011. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! és a titrálásnál (gyakorlati rész)a feladatok mennyire pontosak? mármint h azt leírja milyen szín elváltozást várjak, meg ki van téve minden és meg van adva mi mi? és mennyi idő van rá? ha elrontom tudok újat csinálni?

Bocsí h ilyen sok kérdésem van....először megyek :)

ha még eszembe jut vmi írok :)

2011. márc. 9. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én megyémben megyein nem volt gyakorlat, úgyhogy csak a döntős tapasztalataimat tudom megosztani. A döntőn mindent alaposan leírnak (bár azt neked kell eldöntened, hogy mikortól tekinted a lötyidet "rozsdabarnának"). Idő rengeteg volt, mert tavaly számítógépes rendszerbe kellett beírni az eredményeket, 3 gép volt és kicsit feltorlódott a sor. Az én asztalomnál volt egy lány, aki teljesen újrakezdte, mert rájött, hogy elrontotta, és be is tudta fejezni.
2011. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ! nagyon rendes vagy!:)
2011. márc. 9. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! ;)
2011. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! és még egy valami! :D

Felklészülésnél mit javasolsz? melyek azok a dolgok amelyekre nagyon rámennek? :)

2011. márc. 12. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kilencedikes vagy tizedikes vagy?

Ugyanazt a feladatlapot írjátok, és van benne szerves, amit egy kilencedikes nem tudhat... egy kicsit átnézheted, abból jöhetnek pluszpontok.

Úgy van összetéve a feladatlap, hogy általános kémia + szervetlen kémia + szerves kémia, ezek leginkább tesztjellegű rövid kérdések, vagy szövegértés... ilyesmi. Rövid, de sok feladat. Utána pedig vannak a számolásos feladatok. Szeretik a kristályvizes sókat, az egyensúlyi és a redoxi reakciókat. (A második fordulóban nincs, de a döntőben már van pH-s példa is.)

2011. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok:)
2011. márc. 13. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!