Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 3 fizikai feladat? (út is idő...

3 fizikai feladat? (út is idő mérése)

Figyelt kérdés

1.: Két vonat találkozik. A 100m hosszú szerelvény 80 km/h-ás, a 80m hosszú szerelvény 60 km/h-ás sebességgel halad. Mennyi idő alatt haladnak el egymás mellett?


2.: A folyó sebessége 2km/h, a partra merőlegesen ússzuk át 1 km/h-ás sebességgel a 150m széles folyót. Hol érünk partot?


3.: A-ból B-be 60 km/h-ás, visszafelé 80 km/h-ás sebességgel haladt a motoros. Mennyi az átlagsebessége?


Az első kettőt sikerült megoldani. A harmadikat viszont nem, csak annyit tudok, hogy nem 70 az átlagsebesség. Még tavaly kaptam szorgalmi feladatnak, akkor mind a hármat megoldottam, de most az utolsó feladat megoldására nem tudok rájönni.


2011. jún. 19. 09:11
 1/3 anonim válasza:

3. Az út legyen 2s.

s (út 1. fele) alatt megy 60km/h-val t1 ideig.

s (út 2. fele) alatt megy 80km/h- val t-x=t2 ideig, mivel ha gyorsabban halad akkor rövidebb az idő.

Az átlagsebességre felírt képlet az egyenlő.

(v)átlag=(s)összes/(t)összes azaz az összes megtett út és az összes eltelt idő hányadosa. Mivel az időt nem tudjuk megadni ezért behelyettesíthetjük amink van. A v=s/t képletből átrendezéssel megkapjuk hogy t=s/v.

A képletet így írhatjuk fel. (v)átlag=2s/t1+t2

t1=s/v1=s/60 t2=s/v2=s/80

Ebből megkapjuk (2s)/(s/60+s/80)=v átlag

Átrendezéssel megkapjuk hogy 2(60*80)/60+80=v átlag.

V átlag=68.5km/h

2011. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Esetleg valaki leellenőrizné, hogy jól számoltam-e az 1. és 2. feladatban?


1.: 81/20 s alatt mennek el egymás mellett.

2.: A parttól (a parttal szemben levő ponttól) 300m-re érek partot.

2011. jún. 19. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2-es feladatot leellenőriztem, jó! :)
2011. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!