Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lesznek ingerlékenyebbek...

Miért lesznek ingerlékenyebbek a nők a menstruációs ciklus kezdetekor?

Figyelt kérdés

Rendben, hogy összefüggésben van egymással a hormonális - és az idegrendszer, de számomra ez akkor sem magyarázat. Úgy hallottam, hogy ez az érzékenység szervezet szempontjából luxus, vagyis nem lenne szükségképpen nélkülözhetetlen. Akkor mégis miért "kell"?

Olyanok válaszoljanak, akik tényleg tudják a biológiai és/vagy kémiai okait, ha kérhetem. Köszönöm szépen!


2011. júl. 2. 14:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Megpróbálom tudatosítani azt, amit mondtatok (hogy nincs nagyobb veszély mint általában), és majd megírom, hogy sikerült-e :) Érdekes dolog - ami számomra szintén magyarázatra szorul -, ahogyan ezek a hangulatok váltják egymást. Van, amikor az ember lánya minden apróság miatt ideges és van, hogy úgy érzi, mintha benyugtatózta volna magát. Óriási az amplitúdó! Legalábbis én mind a 2 végletet szoktam tapasztalni, de csakis eme kritikus állapot kezdetekor.
2011. júl. 4. 14:47
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,voltál e már terhes,de az is ilyen,csak még fokozottabban.
2011. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az a tapasztalat még várat magára :)
2011. júl. 5. 06:36
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg, amit írtam.

A férfiak ciklusa (nekik is van) az nem jár élettani változásokal - míg a nőknél periodikusan változnak a hormonok, vérnyomás, minden. Természetes, hogy ez igenis beleszól a hangulatba is - azon kívül, hogy eleve bosszús valaki, mert tudja, mi fog történni.

2011. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Oké, utolsó, teljesen igaz, amit írsz és köszönöm szépen neked is. De egy előző hozzászóló kapta el igazán, hogy mit szerettem volna tudni, ő írta le a hangulati kilengés okát specifikusan a menstruációra nézve.
2011. júl. 5. 19:13
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként,ha te tapasztalod ezt a kellemetlen problémát,-bár ez a tanács kissé személyes lesz,de ha megengeded csak leírom, én is nő vagyok-vannak kifejezetten erre készült gyógynövényes készítmények,pl. Premens tabletta.Sok esetben szerintem még a placebo is hatásos lenne,elég már a tudat is,hogy "bevettem,nem lehet baj",és máris megszűnik a kellemetlen közérzet.
2011. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű, köszönöm szépen a tippet! Javasolni fogom az anyukámnak, mert leginkább rá jellemző inkább a fokozott hangulatingadozás. Nálam egészen másként nyilvánul meg (többnyire) a PMS - egyfajta megtisztult állapot vesz elő :)
2011. júl. 6. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!