Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos alapon melyik volt...

Tudományos alapon melyik volt előbb a tyúk, vagy a tojás?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam rajta és arra jutottam ,hogy tojás.

Nem vagyok tisztába az evolúcióval (ezért ne szóljatok le).

Ha jól tudom akkor mutálódással fejlődött,hogy minden egyes "példány" máshogy nézett ki.Szóval van egy állat ami megteremti a "magzatját" ami még nem tyúk ,és ez így tovább.

Mikor egy majdnem tyúk megteremt egy tojást amibe "csibesejt" van,amiből tyúk lesz.

De mondom,nem tudok sokat erről.


2011. márc. 27. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak így van ahogy írod.

Pl az ázsiaiak szem ferdesége, vagy a kék szem egy gén defekt miatt lett. vagy is a szülöknek egyenes szemük volt meg barna majd egyszer csak egy géndefektes gyerek jött a világra aki erös géneket továbította.

2011. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet tudni, mert nincs egy bizonyos pont, ahonnan kijelenthetjük, hogy ez már tyúk.

Egyébként tojás volt először-méghozzá dinó tojás. :D

2011. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elősször pont, hogy a "tyúk" volt. Azért idézőjel, mert ügye nem maga az állat :D


Mivel egysejtűből indulunk, amik osztódtak. Szép lassan jelent meg az (a már fejlett állatoknál) hogy tokban védje a fiatal, még fejlődő egyedet. És mivel a kifejlődő "mutáns" lény létrehozta ezt a tokot, ami végülis egy kezdetleges tojás, így először a "tyúk" volt :)

2011. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

A tyúk.


Szerinted ráült volna Isten egy tojásra, hogy kiköltse? Gondolkozzál már...!

2011. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sir Butcher gondolatmenete érdekes, de szerintem hibás.


vannak/voltak mészvázas egysejtűek. ezek ha úgy vesszük, nem továbbfejlődő tojások.


egyébként a dinoszauruszok tojással szaporodtak, azaz az "első tyúk" egy olyan tojásból kelt ki, ami nem egy tyúk rakott.

2011. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"azaz az "első tyúk" egy olyan tojásból kelt ki, ami nem egy tyúk rakott."


Mivel az evolúció fokozatos nem volt olyan hogy a lerakott dinótojásból egyszer csak tyúk lett hanem sok apró eltérés volt évezredekig.

2011. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 valaki234 ***** válasza:
Szerintem a tojás.
2011. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A majdnemtyúkból tyúkká történő genetikai változásnak az ivarsejtek találkozásakor kellett történnie rekombináció révén. Vagyis egy hím majdnemtyúk spermiuma megtermékenyítette egy tojó majdnemtyúk petesejtjét, és az ebből keletkező zigóta később tyúkká fejlődött. De a zigótából fejlődő tojás és az abból kikelő tyúk genetikai értelemben egyetlen élőlény, hiszen egymásból alakulnak ki, csupán azonos egyed különböző életfázisai. Vagyis ha majdnemtyúkból eredeztetjük a tyúkot, akkor a tojásnak kellett előbb lennie.
2011. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés tehát csak annyi: volt-e a tyúk előtt olyan, ami nem tyúk volt, de belőle tyúk származott, vagy pedig tyúk mindig is létezett. A tudomány jelenlegi álláspontja szerint volt a tyúknak nem-tyúk őse, tehát a tojás volt előbb.
2011. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És a kakas?:S
2011. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!