Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattam tegnap este...

Mit láthattam tegnap este (meteort? )?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap este olyan 9-10 körül egyszer csak megjelent az égen egy fényes pont ami zuhant és egyre csökkent a fénye a végén pedig kialudt, de kb. fél percig látható volt mielőtt kialudt, ezután kicsivel láttunk még kb. négyet egymástól nem túl távol. Szóval a lényeg az h nem olyan volt mint ált. a hulló csillag h kb. 4-5 másodperc és kialszik, hanem ez viszonylag sokáig égett és a fénye is elég nagy volt. Eddig még nem láttunk ilyet, én arra gondolok h valami meteorok lehetettek amik mondjuk nem is voltak olyan kicsik, így tovább égtek, és az ekkorák nyilván ritkábbak mint a kisebbek.


Segítsetek pls. h mi lehetett, mert nagyon idegesít, főleg h akinek mondtam az istenért nem akarja elhinni h az volt, pedig más sz.tem nem igen lehetett.


2011. aug. 1. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az volt.

Ilyenkor gyakoriak.

2011. aug. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor számoljunk picit. Egy meteor sebessége 11.8 km/s és 80 km/s közötti. Ez azt jelenti hogy a légkörben megtett útja 30 sec alatt minimum kb 360 km utat tett meg. Ez csak az izzás alatti útja. Egy kisméretű meteor ennyi idő alatt teljesen elég. A nagyobb méretű meg jóval fényesebb (más egy borsónyi darab is sokkal fényesebb jelenséget produkál a teliholdnál!!!). Úgyhogy ezt szerintem ki is zárhatjuk. Hogy akkor végülis mi lehetett? Nos véleményem szerint egy emberek által az űrben elszórt tárgyak légkörbe való visszatérését figyelhetted meg. Ezt sugallja a relatíve kis sebesség, a relatíve kicsi de folyamatos fényesség, és hogy többet is láttál belőle közel azonos pályán egy időben. Ezek lehettek pl nem működő műhold, illetve azok darabjai, vagy egy maréknyi szimpla "űrszemét".
2011. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
érdekes lehetett, a második válaszoló magyarázata több mint valószínű, de én mint egy x- aktákon szocializálódott egyén, egyből másra gondoltam:)
2011. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ilyet már én is láttam, én is űrszemétnek ítéltem :) Több tízezer használaton kívüli, elavult szonda és műhold kering a Föld körül, és csak néhányukat állítják szuperszinkron-pályára ("temető-pálya"). A legtöbbet eredeti pályájukon hagyják, amit nem kalibrálnak újra többé, így előbb-utóbb a légkörbe sodródva elégnek.
2011. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. aug. 2. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!