Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember képes bőr nélkül...

Az ember képes bőr nélkül élni? Vagy egy bizonyos idő után visszanőne?

Figyelt kérdés
Néztem egy filmet (Mártírok) és a nőt benne megnyúzták, és még akkor is élt... Csak kíváncsi vagyok
2011. aug. 9. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

NA igen a kérdező is megemlítette, úgyhogy tovább kérdezek. Mi van akkor ha bevonjuk valamilyen anyaggal, ami megakadályozza a rohamos vízvesztést?


Gondolok itt valami szintetikus steril zselére, vagy valami bőrhöz hasonló anyagra(nem vagyok jártas a bioszban szóval csak tippelek), esetleg sima desztillált víz. Akkor lenne esély a túlélésre hosszabb távon míg apránként bőrátültetéssel helyrehozzák? Vagy nem nagyon lehet megakadályozni hogy a fertőzések ilyenkor megöljék a sérültet?


Am elég beteg egy film lehetett.

2011. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Tetszik a ***** válasza:
90%
Valójában nem tudom, hogy mondjuk bizonyos helyen nincs-e a bőr közvetlen kapcsolatban a vérerekkel. Például a nyak ütőere bőr nélkül működik-e? Ha már valamilyen anyaggal megakadályozzuk a vízvesztést, talán az is elérhető, hogy más anyag se kerüljön a testbe. Talán még a hőmérséklet az a tényező, amit a bőr befolyásol. Sokkal több energiát vesz igénybe, ha az izmok termelik a hőt. Gyorsan kinyúlna a test.
2011. aug. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés akkora baromság és olyan undorító..
2011. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Én láttam egy videót, arabok(asszem) egy borzal azt csinálták hogy egy nagy bevágást csináltak a bőrébe aztán letépték a teljes bőrét tetőtől talpig :S és lehetett látni hogy úgy mozog mint mindenki más nem volt semmi baja.... nagyon sajnáltam.nem értem hogy lehet valaki(k) ilyen kegyetlenek egy ártalmatlan borzal..
2011. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Még a mai orvostudomány sem képes tartósan életben tartani egy bizonyos mértéknél nagyobb bőrveszteséget elszenvedett embereket, például égési sérülteket. Nem emlékszem, mekkora százalék ez, de meglepően kicsi. Nem sokáig élhetett még az a nő még vízbe téve sem. Ha a feje a víz alatt volt, akkor hogyan lélegzett? Ha a feje a víz fölött volt, az már elég lett volna arra, hogy kiszáradjon. Nem létezik ilyen zselé sem.
2011. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Sem az emberkínzást, sem az állatkínzást nem tolerálom, nem is nézek ilyen filmeket.(Nem nagyon értem mi jó az ilyen fűrész jellegű filmekben)


Főként az égési sérültek kezelése miatt kérdeztem tovább én is.

2011. aug. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
arról a borzos videóról én is hallottam, hát azon nagyon kivoltam. a nőnek az arcán volt bőr, különben tényleg behánytam volna
2011. aug. 11. 00:06
 18/21 anonim ***** válasza:

"Én láttam egy videót, arabok(asszem) egy borzal azt csinálták hogy egy nagy bevágást csináltak a bőrébe aztán letépték a teljes bőrét tetőtől talpig :S és lehetett látni hogy úgy mozog mint mindenki más nem volt semmi baja...."


Max azt láthattad hogy vonaglik kínjában még pár percig, akár egy óráig is, de azt már nem nevezném életnek. Ennyit arról hogy nem volt semmi baja. Aki cián kapszulát vesz be, annak sincs látszólag "semmi baja" igaz hogy görcsölve vonaglik, de él... két percig.

2011. aug. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"NA igen a kérdező is megemlítette, úgyhogy tovább kérdezek. Mi van akkor ha bevonjuk valamilyen anyaggal, ami megakadályozza a rohamos vízvesztést?


Gondolok itt valami szintetikus steril zselére, vagy valami bőrhöz hasonló anyagra(nem vagyok jártas a bioszban szóval csak tippelek), esetleg sima desztillált víz. Akkor lenne esély a túlélésre hosszabb távon míg apránként bőrátültetéssel helyrehozzák? Vagy nem nagyon lehet megakadályozni hogy a fertőzések ilyenkor megöljék a sérültet?"


Hát a deszt víz semmiképp sem jó, mert ozmotikusan kikészíti az embert. Nem véletlenül van kitalálva a fiziológiás sóoldat, de hosszú távon az sem jó, mert annak csak az ozmotikus nyomása egyezik a vérrel, de ha beleműrtanánk egy nyúzott embert, akkor ioncserélőként működne, azaz kiszívná belőle az összes Mg Ca stb ionokat. Tehát lényegében csak a vérsavóval vagy inkább tn a szövetközti folyadékkal pontosan megegyező összetételű folyadékban lehetne tárolni a delikvenst. Sőt azt is meg kéne oldani, hogy ne süllyedjen le, tehát valami olyan zselésító anyag kéne, ami nem reagál a testtel, nem jut be a szervezetbe.

Mindeközben persze altatni kéne azokban a hónapokban/években amíg a bőrét visszanövesztik, mert bőr nélkül iszonyatos kínok közt lenne, és hát az sem biztos, ha a bőrét vissza is kapja, hogy a tapintását is meg lehet-e menteni, mert ugye ahhoz az idegvégződéseket is vissza kell állítani.


Szóval összességében azt kell mondanom, hogy mindez nem tatozik a fizikailag lehetetlen dolgok közé mint a fénysebességnél gyorsabban való utazás, de az "egyelőre lehetetlen" dolgok közé oda tartoziik, mint a 18. században az űrutazás volt, amit akkoriban már sokan "talán esetleg elképzelhetőnek" tartottak (ld Verne), de erősen fantazmagória szintjén.

2011. aug. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
gondolj az égési sérülésekre:)
2011. aug. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!