Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természet okos? Védekező...

Csatrad kérdése:

A természet okos? Védekező bokrok/fák.

Figyelt kérdés

Még fiatal koromban az általános suli mögött volt egy halom bokor meg fa és még nem voltak rácsok, meg playstation, úgyhogy a gyerekek a letört ágakkal játszadoztak meg alagutakat vájtak a bokrokba.


Sokszor jártam arra sok éven át és a kutyámat is arra sétáltatom és most úgy kb 13-15 évvel később azt vettem észre, hogy a bokkrok nagy része meg a faszerű fák mind tüskét növesztettek. Így már nem törhetek belőle, hogy a kutyámnak eldobjam.


Lehet, hogy ezek érzékelték a rongálást és védekeznek? Honnan tudták, hogy ez hatni fog? Hogy változtatták meg magukat?


2011. aug. 17. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem változtatták meg magukat. Ezek vagy más bokrok vagy csak idősebb korukban növesztenek tüskét.
2011. aug. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg Az esemény című filmet.
2011. aug. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A természet nem okos. A természet csak túl akar élni, és ennyi :)


Illetve, a növények nem fejlesztenek ki ennyire új képességet ilyen rövid idő alatt (az evolúció év tízezrek alatt működik, számára 15 év semmi).

2011. aug. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha te 15 évesen sok pofont kaptál volna, és 30 éves korodra elefánt vastagságú bőröd nőne, hogy megvédje magát az arcod. Ilyet a természet nem tud. (Sajnos vagy szerencsére?)
2011. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A természet nem okos, hanem csak van.

A növények nem úgy védekeznek, hogy ha letöröd az ágaikat, akkor tövist növesztenek(a tüske más, amiket te láttál azok tövisek).

A védelmi rendszerek véletlenül alakulnak ki az evolúció során, és ha nem járnak szaporodási hátránnyal, akkor lassan elterjednek a populációban.

2011. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
Nem, a természet nem okos. A bokrok pedig ilyen rövid idő alatt nem növesztenek se tüskét, se tövist.
2011. aug. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mikor fiatal voltam a bokrok nem voltak ugyanúgy fiatalok. Szóval ez nem az, hogy "idősebb" korukra tüskét növesztenek. Az oké, hogy evolució több tízezer év, de akkor is meg kell történnie a változásnak valamikor, és a város ahol élek simán van 1000 éves alapból, ha nem több. Dunaújváros amúgy. Másik a tövisek kinöttek és 15 év alatt, mivel én is egyike voltam azoknak akik bennük mászkáltak, most viszont a kutyámat se engedném be annyira tövises. Szóval a változás megtörtént ez tény és az nem válasz, hogy egy tényt megtagadtok. Egyenlőre nem tekintem a kérdésemet megválaszoltnak.
2011. aug. 18. 08:21
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mikor fiatal voltam a bokrok nem voltak ugyanúgy fiatalok"


Honnan tudod, meddig él egy ilyen bokor, és mi számít fiatalnak? Jó lenne tudni, pontosan milyen bokor, de az elég valószínű, hogy nem akkor növeszt tüskét, ha molesztálják. Fotód nincs róla?

2011. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

Ha valaki racionális gondolkodású, csak olyan választ képes adni, hogy 'Nem, a természet nem okos, és képtelenség az, hogy amiatt növesztett tüskét!'


Én hiszek abban, hogy a növényekben és állatokban jóval több van annál, amit az emberek realizálni és látni képesek. Biztos vagyok benne, hogy a fa védekezés miatt növesztett tüskét. Embernél is van ilyen. Ha sokat mászkálsz mezítláb olyan helyen, ahol sérülés érheti a talpad, akkor bőrkeményedés fog rajta kialakulni.


Hihetetlen, hogy az emberek még ennyi tapasztalás és bizonyíték által sem fogják fel, hogy milyen csodás és különleges is az élet. És az, hogy nincs lehetetlen.. hány és hány furcsa fizikailag vagy biokémiailag megmagyarázhatatlan dolog történt már?? Akkor mért ne lehetne, hogy a fa ilyen módon védekezik?? :D

2011. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet, mert a fa nem képes ilyenre. Egyszerűen nincs benne olyan :)


A fa is meg tudja vastagítani a kérgét, képes a szél irányába dőlni, és úgy nőni, hogy ellenálljon a szélnyomásnak.


Képes akár nyáron is ledobni a lombjának egy részét, hogy ne veszítse el minden nedvességét a tomboló hőségben.



Ezekre képesek a fák. Tüskét növeszteni egy nem tüskés fa nem képes. Ez nem hitetlenség, ez egyszerűen képtelenség :) Ez kb olyan, mintha te sokat merülnél, és 15 év alatt kopoltyúd nőne. Ez is képtelenség, mert nincsen benne a génjeidben. Idővel (sok tíz-százezer év, de ilyen gyökeres mutáció inkább sok millió év) megjelenhet, de 15 év az evolúcióban még egy sóhajtásnak is kevés, nemhogy változásnak.


Az élet attól még csodálatos, de ne képzeljünk és lássunk bele olyan dolgokat, amik nincsenek benne. Természetfeletti pedig nincs, csak nem dokumentált események vannak :)

2011. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!