Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természet okos? Védekező...

Csatrad kérdése:

A természet okos? Védekező bokrok/fák.

Figyelt kérdés

Még fiatal koromban az általános suli mögött volt egy halom bokor meg fa és még nem voltak rácsok, meg playstation, úgyhogy a gyerekek a letört ágakkal játszadoztak meg alagutakat vájtak a bokrokba.


Sokszor jártam arra sok éven át és a kutyámat is arra sétáltatom és most úgy kb 13-15 évvel később azt vettem észre, hogy a bokkrok nagy része meg a faszerű fák mind tüskét növesztettek. Így már nem törhetek belőle, hogy a kutyámnak eldobjam.


Lehet, hogy ezek érzékelték a rongálást és védekeznek? Honnan tudták, hogy ez hatni fog? Hogy változtatták meg magukat?


2011. aug. 17. 01:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ez nem ekte fa. Csak faszerü fa. Nem tudom pontosan, hogy írjam le az anyagát.

Az a terület rendkívül gyakran használt fiatalok ma is odajárnak sőt a köztérizélók még padot is építettek fából, hogy illeszkedjen a környezetbe.

Bocs a magyarért annyira nem megy jól.

Majd hamarosan megyek magyarba akkor lefényképezem azt felrakom.

2011. aug. 18. 22:16
 12/12 Tom Benko ***** válasza:
Pusztán buzerálásra a fák nem fognak tüskéket növeszteni. eleve, az "nem úgy megy". Ellenben az elképelhető, hogy a sok csörtetés miatt a rosszul tűrő/védekező növény elsatnyult vagy elpusztult, és helyette egy tüskés, tehát védettebb másik nőtt ki, amin aztán kevésbé másznak át, így meg tudott erősödni.
2011. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!