Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a gyorsabb? Az idő,...

Melyik a gyorsabb? Az idő, vagy a fény?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A fénysebességet elérni nem lehet de átlépni igen? Ha nem éred el átlépni sem tudod. A test sebessége nem "ugorhat" csak úgy egyet, ehhez végtelen erő kellene.


"Ugyanis ha kilőnénk egy fénysugarat a fénysebességgel közlekedő tárgy mellett, természetesen a test leelőzné a fényt" -> Nézd meg a relativisztikus sebességek összeadásának képletét.


Megjegyzés: nullával valóban nem értelmezett az osztás, viszont a negatív számoknak csak a valós számok halmazán nincs gyökük, a komplex számok halmazán van.


Jó tanács: ne az ehhez hasonló netes fórumokról akard megérteni a speciális relativitáselméletet, ha tényleg érdekel vedd a fáradtságot és olvass el egy olyan könyvet (pl. Holics Fizika összefoglaló) amit a témához értő ember írt. A speciális relativitáselmélet egy erős középiskolai matek háttérrel még valamelyest érthető, az általános relativitáselmélethez "kicsit" több matek kell.

2011. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Olvasgatom a válaszokat.

A fénysebességet nöm lehet !!!,nöm lehet,!!!

Én csak annyit mondok rá hogy még! A hang sebességet sem lehetett sokáig ,sőt a föld korong alakú a szélén lefolyik a víz. Szerintem valahogy ki lehet játszani a fénysebességet is. De a kérdező szerintem arra kíváncsi hogyha a fénysebességet túllépnénk akkor az már időutazás lenne e? szerintem elvileg nem. csak úgy tűnne annak aki fénysebességgel mozog mintha állna minden. de valjában nem áll semmi csak a fény nem jutna el odáig. Azaz például egy fény sebességgel haladó tárgy teljesen láthatatlan lenne. Az már máskérdés ,hogy az anyagok molekuláris kötése mit szólna ehhez a tempóhoz?!

2011. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A fénysebességet elérni nem lehet. Így átlépni sem. A fénysebesség egy elfajuló határeset a relativitáselméletben. Ha viszont valami a fénynél gyorsabban megy (ez nincs tiltva), az nem tud lelassulni alá, mert a fénysebességet nem lehet elérni. (lsd: tachion)
2011. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 nlorant82 ***** válasza:
0%
Hát az Idő a gyorsabb de egyben lassabb is! Nem fejtem ki részletesebben de nem a fény sebessége a határ mint ahogy Albert Einstein állította mert ö tévedett én tudnám ezt bizonyítani csak ép nem akarom mert az fejlesztené a mai fizikát ezt meg nem szeretném! Mert lásd Albert Einstein fejlesztette a fizikát és lett atombomba na ilyen az emberiség ha én bebizonyítom hogy a fény sebessége nem határ akkor még veszélyesebb fegyverek jönnek mint az atombomba ezért szép a tudatlanság! Mert amiről az emberiség nem tud az nem is árthat!
2014. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Redgamerxmc válasza:
0%
az idő gyorsabb, mindenki itt írja a közhelyeket úgy hogy nem gondolkozott rajta, csak ezt a tudós baromságot hogy "ha elérjük a fénysebeséget megáll az idő" bla bla bla, ez mind hülyeség, ha a fény sebessége az idővel lenne egyenlő akkor annak közelítésekor érzékelhető lenne az idő lelassulása. Először is mondom a fénysebességgel kapcsolatos dolgokat, amit látsz az fény, képzeld el ahogy távolodsz egy bolygótól fénysebességgel, és közben a bolygót nézed, nem látsz rajta változást, mert egyszerre haladsz az abban a pillanatban kibocsátott fénnyel amit látsz, ha pl. lelassulnál, szépen lassan változna amit látsz, a viszont a haladásod irányába nézel, amerről a fény érkezik, akkor többszörös sebességgel látod annak a változását, attól függően hogy milyen arányban van a sebességed a fényével.. ha viszont megelőzöd a fényt és nem a haladási irányba fordulnál, a saját testednek kibocsátott fénye takarná el a látásod, 0 távolságról, olyan lenne mint amikor valami játékban a saját grafikádba akadsz csak vak lennél..(persze ez mind csak elméleti mert nem tart ott a tudomány hogy ezt megvalósítsa és még akkor is rendkívül sok tényezőnek kéne megfelelni, de így van.) szóval természetesen, a fénynél is van gyorsabb, ezért van az hogy idő amíg elér a fény egyik pontból a másikba. az időnek is van sebessége és elméletben az időutazás is lehetséges lenne tudományosan, az idő sebességét is le lehetne mérni elég egyszerűen.A legegyszerűbben talán így lehetne szemlélteni: Képzelj el az űrben egy hosszú íves rudat, ami pontosan a kör egyik szakaszának a megfelelője, annak lenne egy vezető síne. Ennek a rúdnak olyan anyagból kell lennie, aminek a részecskéi nem mutatnak ki ruganyosságot, ez atomokkal nem lenne lehetséges, viszont a tudomány még a jövőben akár egy ilyen típusú részecskét is felfedezhet. Szóval, egy mérőműszer a körívnek a körének a középpontjában lenne elhelyezve, így minden részét annak a rúdnak egy időben látja. Amikor a rudat az egyik végén ellökik, a rúd elején megtörtén változás, majd a rúd végén történ változás közötti időszakasz az idő sebessége. Ezért volt szükség az íves formára hogy ugyanannyi idő alatt érjen oda a fény a műszerhez, és ezért volt szükség a rugalmatlan anyagra, hogy az atomok közötti kölcsönhatásának lejátszási ideje ne zavarjon be. Ha egyszer a jövőben ez mind megvalósítható lesz, akkor nagyon pontos műszerre és óriási méretre lesz szükség, hogy ez az egész mérhető legyen. Szakkifejezéseket nem használtam. Nem tanultam a témáról, viszont sokat érdeklődtem a témában, az egész életemben ilyeneken gondolkodtam, ha bármi kérdésed van még ilyen dolgokkal kapcsolatban, kérdezz, hátha tudok még segíteni :)
2016. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tom Benko ***** válasza:
@Redgamerxmc: Hol találtál ilyen jó bullshitgenerátort?
2016. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!