Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondanátok fizikával kapcsolat...

Mondanátok fizikával kapcsolatos, hétköznapi eseteket a fizika nyelvén?

Figyelt kérdés

Tehát a fizika nyelvén fizikával kapcsolatos dolgokat kérnék tőletek. A lényeg hogy semmi bonyolult dolog nem kell, hogy legyen. Pl. Ahogy leesik a pohár milyen erők hatnak rá miközben leesik stb. Ez is egy ötlet csak én nem tudom jól megfogalmazni.

Most megyek 8.-ba és ez a feladat fizikából nyárra. Nagyon fontos lenne. Kérlek írjatok párat minél hamarabb. És sajnos ennél érthetőbben nem tudom elmondani a feladatot. És igen, tudom, hogy mindig történik fizika, de nem jut eszembe olyasmi amit elfogadna a fizikatanár, vagyis ami jó lenne. SEGÍTSETEK KÉRLEK!!!!


2011. aug. 25. 23:10
 1/4 anonim válasza:
Ajánlani tudom neked Eötvös József - Az Élő Fizika c. könyvét, rengeteg érdekes, mindennapos esetet ír benne.
2011. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Például amikor fingasz:

- a beleidben az emésztés során metántartalmú gázok képződnek. A folyamat során odabenn igencsak megnő a nyomás. A belső nyomás tehát nagyobb lesz mint a légnyomás, ezért a gáz erőt fejt ki a bélfalra. (felfúvódhatsz)

A perisztaltika miatt a nyomás csak egyfelé távozhat...

A végbélhez jutó gáz tágulásra készteti az ánuszod, így az kissé kitágul - utat engedve a kiáramló matériának. Amint viszont elkezd kiáramlani, a nagyobb sebesség miatt a falaknál csökkenni kezd a nyomás, így a s*gglyukad saját rugalmasságánál fogva összehúzódik. Ez másodpercenként több 10-szer is megismétlődhet, félreérthetetlen hangjelenséget produkálva.


A kiözönlő "szennyeződésre" pedig felírhatod a diffúzió differenciálegyenleteit, hogy megtudd mikor érzi meg a melletted ülő barátnőd.

2011. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

oké, köszi.

de sajnos a könyv nincs meg és sürget az idő.

a másodikat meg nem hiszem hogy leírom....

2011. aug. 26. 10:34
 4/4 anonim válasza:
2. válaszoló! Ez ütős volt! Whoaaaa!. xDDD
2012. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!