Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örök kérdés az emberiségben,...

Örök kérdés az emberiségben, hogy látunk/láttak "UFÓ-kat"láttatok már ti is?

Figyelt kérdés
Irjátok le gondolataitokat és azt hogy milyen volt amit láttatok
2011. aug. 31. 01:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy a világegyetem hatalmas, és rendkívül sok lehetőség van az élet kialakulására. Biztos vagyok benne, hogy vannak máshol is élőlények. Biztos vagyok benne, hogy ezek egy része intelligens faj, és abban is biztos vagyok, hogy vannak nálunk fejlettebbek is. Az utóbbi idők kutatásainak eredményei között láthatunk nagyon biztatóakat (pl a HAT rendszer kutatási eredményeit tekintve rendkívül optimisták lehetünk...), és biztos vagyok abban is, hogy 5-10 éven belül fel is fogunk fedezni Földön kívüli életet!


Hogy aztán ezek az esetleges civilizációk képesek lennének ide eljutni? Hát gondoljunk csak abba bele, hogy mennyit fejlődött a mi technikánk az elmúlt, mondjuk 100 évben. Könnyen belátható, hogy milyen előnyt jelenthet egy, akár 1 millió évvel idősebb intelligencia technológiája. Nem zárom ki, hogy képesek lehetnek ide eljutni, és nem is zárom ki, hogy ezt akár meg is tették már. Viszont, ha ők el akarják kerülni azt, hogy mi észleljük őket, ezt bizonyára meg is tudják tenni. Természetesen az ő technikájukba is "becsúszhatnak" balesetek, előre nem tervezett események, így elképzelhető, hogy egyszer-egyszer a legnagyobb igyekezetük ellenére sem lesz ez a rejtőzködés teljesen sikeres. Én úgy vélem, hogy a különböző helyeken fellelhető UFO észlelések zöme csalás, vagy nem jól megfigyelt, nem jól ismert, ritka légköri, optikai jelenség.


De azt is be kell lássam, hogy annak a valószínűsége, hogy ezen megfigyelések között van, vannak valódi (vagy ha jobban tetszik tényleges) idegen civilizáció képviselőjét, járműveit, tevékenységét bemutatóak, igen nagy! Tulajdonképp elég, ha egyetlen egy igazi ezek közül...


Amúgy ha én egy "Föld" nevű helyet szeretnék észrevétlenül megfigyelni, nem is feltétlenül magam mennék oda. Mitöbb, elsőre egészen biztosan szondát, robotot, gépeket küldenék magam helyett műszerekkel telepakolva. És ha ott van élet, ráadásul intelligens, felmerülhet az álcázás szükségessége. Erre a legalkalmasabb a miniatürizálás. Készítenék mondjuk valami apró repülni képes, szaladni képes kis gépezetet, ami aztán zavartalanul képes lenne megfigyeléseket végezni. Erre különösen alkalmas egy, az intelligens fajnál jóval kisebb méretű( tehát nehezen megfigyelhető, nehezen észrevehető) mondjuk bogárszerű apró szonda. Ezt egyébként a mai fejlettségi szinten az emberek is ragyogóan meg tudják már oldani. Létezik már bogár méretű távirányítható megfigyelő szerkezet!


Összefoglalva, annak az esélye szerintem, hogy...


- Van értelmes élet a Földön kívül, távoli csillagrendszerekben: 100%

- Élet van a Föld, mondjuk 100 fényéves környezetében: 90%

- Idegen lények elérték már a Földet: 50%

- legalább egy UFO észlelés hiteles: 99%

- Kapcsolatba léptek a földi kormányokkal, embercsoporttal vagy képviselőinkkel: 1%


maci

2011. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
férre értettétek amit mondtam, ugyanis tény hogy három fő hatalom van, namost ezeknek valószinüleg fejlett technologiái vannak amivel nemcsak az eget de a hadi ipart is sőt rengeteg dolgot figyelnek/fejlesztenek. Ha csak egy űrutazássra gondolunk amit ott egy asztronauta lát egy szokatlan jelenséget azt valoszinüleg eltitkolják. A másik hogy biztos tud obama és talán a többi is olyan dolgokról amiröl a hétköznapi ember nemtudhat. nem azért mert velük kapcsolatba léptek hanem mert ők jöttek rá ebben az évszázadban rengetek ufo észlelés volt mint tudjátok a legnagyob a rosevelli. titokba marad minden és tudják hogy az emberek nemfognak jóminőségű értékelhető videókat késziteni ufokról, tudják hogy nemfognak rájönni dolgokra... de ettől függetlenül biztos hogy rengetek rejtélyes dolog van a kezükben a legfőőőbb fejeseknek talán egy kettőnek talán többnek...egy idő után fényderül mindenre az biztos.
2011. aug. 31. 15:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Így már elképzelhetőbb ez tény, tényleg félre értettünk :D

Viszont az, hogy ők hamarabb veszik észre engem nagyon nem zavar, talán csak abban a tekintetben, hogy jó lenne ha tudatnák ezt legalább azokkal akik váltig állítják, hogy egyedül vagyunk valamilyen oknál fogva :P

Node ha egyszer úgy döntene egy földönkívüli intelligens faj, hogy meglátogat minket szerintem nem lesznek olyanok, hogy speciel kiszúrják a fehér házat és sunyiba bemenjenek. Szóval én attól nagyon nem tartok, hogy az első ilyesfajta kontaktust eltusolják.

2011. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sir Butcher. Itt élnek a főld alatt !! A másik eset, hogy fejlett csúcstechnika és az ember kreálmánya.
2011. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mitnézel válasza:
elöször is az ember 35ezer évvel ezelött fejlődött ki,hogy lehet hogy csak az utóbbi 100-200 évben ugrott jelentőset a fejlődésünk?jó formán akkorát hogy átformáltuk a világot.Lehetséges hogy ez az elképzelés egy filmből van,hogy egy földönkívüli szerkezet tanulmányozásával sikerült ilyen technikai fejlődést elérni de mivan ha ez a logikusnak de képtelenségnek is hangzó ötlet teli találat?szóval én elképzelhetőnek tartom azt hogy egy intelingens földönkivüli civilizációtól származó ürhajó vagy valamilyen szerkezet zuhanhatott le,amit a technológia kinyerése miatt eltitkolhattak.
2011. szept. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért vicces, hogy el se tudják egyesek képzelni, hogy erre magunktól is rájöhettünk :D


Egyáltalán nem földönkívüli eszköz tanulmányozásától kezdtünk fejlődni, hanem az elektronika térnyerésétől. Ugyanis az, ami 300 éve igényelt volna pár ezer matematikus 100 évnyi munkáját, ma egy számítógéppel alig egy nap alatt megvan.


A számítógépet sem a földönkívüliektől loptuk el, vagy ha igen, nagyon érdekesen tettük. Ugyanis ha elrobogsz egy múzeumba, remekül megtekintheted a fejlődés lépcsőfokát. Erősen kétlem, hogy egy szuperfejlett faj elektroncsöveket használt volna. Ha pedig szilícium chipekkel működtették a gépeiket, amiket lemásoltunk (amit szintén kétlek, lásd lenn) akkor mi a fenéért stagnáltunk egy jó ideig az elektroncsöveknél?


Az informatika pedig öngerjesztő folyamat. Ugyanis az egyre jobb számítási képességek egyre jobb CPU-k kifejlesztéséhez vezetnek. Számítógép nélkül egy áramkört, ami több milliárd tranzisztorból áll, emberi közel lehetetlen megtervezni. Robotok segítsége nélkül pedig lehetetlen megépíteni.


És ezen technikák kifejlődéséhez nincs szükség máshonnan lopott ötletekre: egyszerűen ekkor értük el azt a kémiai-fizikai tudást, hogy ilyeneket tudjunk építeni.


Tessék múzeumot látogatni, és akkor kiderül, hogy ez az "UFÓ-któl loptuk" ötlet mekkora hülyeség :)

2011. szept. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mitnézel válasza:
én nem teljesen arra gondoltam hogy ufoktól loptunk valamit,csak valamilyen dolgot annak segitségével fedeztünk fel amit a saját ötleteinkel bövitettünk.
2011. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!