Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ma voltam DNS vizsgálaton. én...

Ma voltam DNS vizsgálaton. én 0-ás vagyok, anyukám 0-ás és "apukám" AB-s. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát, elég furcsa, hogy DNS-vizsgálatot végeztetek, hogy kiderüljön a vércsoportotok, de végülis nem lehetetlen.


Ahogy az sem, hogy anyád vértípusát öröklöd.

2011. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Én sem értem,hogy vércsoport megállapításához miért DNS vizsgálatot végeztek.Egy sima vérvétel is elég lett volna,és sokkal olcsóbb.

Egyébként azért mert te nullás vagy és anyud is attól még apád lehet AB-s..

2011. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
neem. én tudom h 0ás vagyok csakmert már régebben elvégezték a vizsgálatot."apukám" kért DNS vizsgálatot mert tudni akarja, hogy a lánya vagyok e.
2011. szept. 12. 12:45
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Csak be kellett volna írni a keresőbe.

Amúgy nem tudom számodra mennyire érthetők a leírtak, de hogy egyszerűen összefoglaljam és válaszoljak a kérdésedre: IGEN LEHETSÉGES.

2011. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

"neem. én tudom h 0ás vagyok csakmert már régebben elvégezték a vizsgálatot."apukám" kért DNS vizsgálatot mert tudni akarja, hogy a lánya vagyok e."


- Rendben. És most ezt miért volt fontos tudnunk? A kérdésedre válaszoltunk.

2011. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
45%
na és kiderült,hogy apukàd lànya vagy-e?
2011. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
73%

Hát az biztos, hogy anyukád lánya vagy.

De itt szeretném -üdvőzölni a fentebb felszólalók biosztanárát:)- az A és a B vércsoportért felelős gének ún. dominánsak, tehát elnyomják szegény pici 0-t. Tehát anyukád 00-s vércsoportú,ahogy te is (ugye minden emberbe 2 van belekódolva), hiszen ha nem ez lenne, mondjuk A0-s, akkor az A elnyomná a 0-t, és ősszességében az A- "jönne ki", és A-s lennél...

Édesapád pedig biztosan AB-s.

Édesanyádtól tökmindegy melyik 0-t örökölted.

Édesapádtól?

Tegyük fel, hogy az A-t. Ekkor: te A0-s vagy. Az A a domináns, elnyomja a 0-t, tehát A-s leszel.

Tegyük fel, hogy a B-t! Ugyan ezen logika alapján B-s leszel.

DE SEHOGY SEM 00-S!

Ezt vagy elszúrták, vagy mutáció lépett fel benned (kb10%-a az átlagember génjeinek mutáns),vagy , amire a legnagyobb az esély: NEM Ő AZ APÁD


BOCS

2011. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 0 Rh - vércsoportú vagyok, mama 0 Rh + volt, apám viszont B-s. És a születésemkor besárgultam, teljes vércsere történt, nem tehettek mást (Rh összeférhetetlenség). Vagyis az Rh probléma miatt akkor nem is vagyok a szüleim gyereke?
2011. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ha már megcsináltattátok a tesztet, ami mellesleg 30ezer forint körül mozog, lehetetlen ,hogy nem mondták el nektek az eredményt,hogy LEHETSÉGES e ez...
2011. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Demost döntsük már el, hog vércsoportvizsgálat vagy DNS teszt történt? Mert nem mindegy
2011. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!