Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meggyőző ellenérvek az időutaz...

Meggyőző ellenérvek az időutazásról?

Figyelt kérdés
Nem hiszek benne, de egy ismerősöm teljesen beizgult rá. Kérek néhány látványos/érzékletes/tudományos/meggyőző/mittoménmilyen érvet, amivel meggyőzhetném!
2011. szept. 19. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
előre lehetséges, visszfelé már nehézkesen. ha fénysebességgel haladsz akkor neked normálisan telik az idő, viszont körülötted minden felgyorsul
2011. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha átmész Oroszországból Alaszkába, akkor ott még tegnap van.
2011. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ő Miklós cárhoz és Mohamedhez szeretne ellátogatni...
2011. szept. 19. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerűen nem lehetséges hogy csak úgy elmegyek egy történelmi időpontba. Mint ahogy az előttem válaszoló is írta, maximum annyi lehetséges hogy fénysebességgel száguldasz és lelassul az idő ott ahol vagy, de ettől nem mész vissza az időben, csak nálad lassabban telik az idő mint a többieknél akik nem mennek fénysebességgel. Hallottam még féreglyukak megnagyobbításáról, de az paradoxon. Csinálhatod még azt is hogy űrhajóval elrepülsz messzire a bolygótól és akkor úgy tudom gyorsabban telik az idő, mert a Föld az lassítja. Pl: a Föld körül keringő műholdakon is az idő kb 1 másodperc 1 milliárdnyi részét siet, mert a Földtől messzebb van mint mi. Tehát a Föld tömege lehet még hatással az időre, de ha ezt elkerülöd akkor sem a múltban fogsz kilyukadni. De kicsit elkalandoztam:D
2011. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ahogyan már korábban is megírtam. Elhelyeztem pénzt (nem keveset) egy közjegyzőnél. Aztán itt (és máshol is) megírtam, hogy bárki aki visszajön az időben, és hivatkozik pl erre a beírásra, elviheti azt a pénzt. Mivel ez nem történt meg teljesen logikus a feltételezés hogy azért nem történt meg, mert nem lehetséges a dolog.


Aztán ugyanezen vonalat követve, teljesen logikus lenne a következtetés, hogy a szerencsejátékok, a sportfogadások, meg úgy elég sokminden játszhatatlanul, és érthetetlen módon indokolatlanul sok nyertessel rendelkezne hétről hétre. Nincs így és minden bizonnyal azért, mert senki nem képes a múltba utazni.

2011. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a legfőbb bizonyíték az a paradoxon, hogy ha valamit megváltoztatsz a műltban, akkor az hatással lesz az elindulásodra, vagy a gondolataidra, cselekedeteidre is, vagyis másképp változtatod a múltad, megint változik a jövő, és így tovább. Ennek a kisarkított változata, hogy ha megölöd az apád, nem születsz meg, vagyis nem ölheted meg az apád, szóval ellentmondásba futunk. És megváltoztatás alatt nem kell nagy dolgokra gondolni, csak pl. meglát téged Miklós cár, és máris kicsit másképp tellik a napja, és csak gyűlnek az eltérések, egy kicsit más történelmet okozva, amiben talán el sem indulsz a múltba. Csupa ellentmondás.
2011. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, különösen a két utolsónak, ilyenekre gondoltam
2011. szept. 19. 16:29
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ellenkezik a tömegmegmaradás elvével. Teszemazt hétfőn beleteszel egy aranyrudat a széfedbe. Vársz vasárnapig, aztán visszamész szombaton és kiveszed az aranyat. Aztán visszamész péntekre, már három aranyrudad van, és így tovább, gyakorlatilag annyi lenne amennyit akarsz.
2011. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Folyamatosan utazunk az időben előre. Hoppá, már a második mondatnál tartok, míg az előbb csak az elsőnél voltam. Másoknál gyorsabban is lehet utazni előre az időben. Sőt. visszafelé is lehet, azzal a megkötéssel, hogy nagyon eltávolodsz a térben, tehát ugyanoda nem lehet visszautazni, ja és csak elemi részek képesek erre, ember nem. Feketelyukba esve a belsejében időben visszafelé utazik az anyag.
2011. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Feketelyukba esve a belsejében időben visszafelé utazik az anyag."


Ezt inkább ne feszegessük. Vagy fogalmazzunk úgy, hogy van olyan elmélet ami szerint ez történik.

2011. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!