Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik-e mesterséges? Mi a...

Létezik-e mesterséges? Mi a pontos megfogalmazása? (olvasd el a kiegészítést fontos! )

Figyelt kérdés
Én kételkedem abban, hogy létezik olyan, hogy mesterséges, azon elképzelésből kifolyólag, hogy minden a temészetből származik. Például nézzük a mesterséges fény-t, ahhoz kell ugye villany és izzó, az izzót elkészítette egy ember. Az ember a természetből származik, az üveg szintén, a hő amivel előállítják az üveget, azt is a természetből vett anyag például szén égestéséből származik amit egy természetből vett anyag segítségével gyújtottak meg, és így folytathatnám oldalakon át. A lényeg az, hogy ha ezt vesszük alapul, hogy minden a természetből származik akkor nincs is mesterséges nem? + Ha azon elképzelést számításba vesszük, hogy az a mesterséges, amit az ember állít elő, akkor egy kérdés, miért számítjuk külön az embert? A természet úgy alkotta meg a folyót hogy szállítsa a törmeléket, és ahol lassabb "lerakja" (építés) akkor az ember csak egy sokkal bonyolultabb folyó nem? Mitől lesz az mesterséges mely más működéssel bonyolultabb tevékenységgel hoz létre valamit? ( most a gondolkodást ne úgy képzeljük el, hogy ez kiváltság mivel, az ember is azt csinálja, amit jónak gondol, ( a döntéseket is valami környezeti hatás alapján hozzuk meg, mint a folyó, meredek gyorsan, nem meredek lassan folyik, tehát fázunk pulcsit fel, melegünk van pulcsit le elven) Az igaz, hogy a folyó(vagy bármi hasonló példa) nem tud döntést hozni, de alkalmazkodik ahogy tud. Az ember ezt gondolkodással teszi meg. A nagy súly és eróziós hatás helyet mi észt kaptunk.
2011. okt. 10. 15:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"MOST is a természet része, annak elválaszthatatlan részeként MŰKÖDIK"


Ez igaz, ezer szállal kötődünk a természthez, de ez megközelítés kérdése. A természet nélkül nem léteznénk, mert a szükséges erőforrások onnan származnak, csak a természet és a társadalom közé már beékelődött a gazdaság. Tehát az egyének szintjén nem közvetlenül a természetből kapjuk a javainkat. A szóhasználatot szerintem inkább ez határozza meg.

De abban igazad van, hogy természettudományos szempontból valóban a természet, pontosabban a földi ökoszisztéma részei vagyunk, mint minden más a bolygón, és a résztvevők erősen függnek egymástól.

:)

2013. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Sz.P. válasza:
A folyós példa szerintem nem pontos. Az ember nem csak egy bonyolult természeti képződmény. A természet (fák, állatok, időjárás...) önnfenntartó, sosem pusztítja el önmagát, az ember viszont képes rá (atomfegyverek...). Mondhatjátok, hogy persze képes rá, de nem teszi mégsem. Akkor mi van az öngyilkosokkal? Se neki, se másnak nem származik haszna, kényelme stb. abból, ha ő meghal. Az állatok pl. mindig a lét- és fajfenntartáson dolgoznak, sosem ölik meg magukat csak úgy. Tehát az ember igenis különbözik valamiben a természettől, még ha a teste a természetből is való. Ez a döntés, akarat, lelkiismeret, lélek, tudat, ahogy tetszik, és ez nem csak egy bonyolult "program", kód az agyunkban. Ettől lesz valami mesterséges.
2013. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!