Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kinek ajánlanátok az orvosi...

Kinek ajánlanátok az orvosi pályát?

Figyelt kérdés
Például engem eddig nem igazán érdekelt a biológia, mint tantárgy. De ha elképzelem magam felnőttként, vagy akár egyetemen, minden más foglalkozást unalmasnak találok, és már kezd is érdekelni az orvosi. De szerintem ez messze nem elég egy pályaválasztáshoz. Vélemények? Még van időm: 16/F
2011. máj. 1. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért tudd, hogy iszonyatosan sokat kell tanulni hozzá, és bizony a kezdő fizetés sem éppen fényes... Csak akkor legyél orvos, ha valóban ÉLETHIVATÁSODNAK tekinted, hogy másokon segíts, hogy gyógyítsd az embereket! Különben csak egy hálapénzt leső, lelketlen doki leszel, aki persze lehet hogy jó orvos, de emberileg egy nagy nulla...

Fontold meg!


Pedro

2011. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából úgy gondolom, mint te. És mi a helyzet külföldön?
2011. máj. 1. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Külföldön (lényegesen!!!) jobb a fizetés. De a tanulmányi és erkölcsi része ugyanaz, mint itthon. :-)


Pedro

2011. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyannak, aki viszonylag könnyen tanul, jó esze van, kitartó. Aki van annyira erős, hogy nem kerül pszichiátriára az első vizsgaidőszakban:D

Persze van más is: empátia, türelem stb...de ezek olyan dolgok, amik még 16 éves kortól nagyon sokat alakulnak:)

2011. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fontos hogy bírd a vért, és a formalinnal töltött hullák szagát. :D
2011. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vér még hagyján... de amikor rétegekben szedik le a szöveteket az alkarról, stb. Az inaktól vagyok ki... ja, és a szemtől is. :S Tetemséta... Nem nekem való.


Hát, félévente be kell vágnod néhány nagy lexikonnyi anyagot, és rendesen, mert tömény az anyag, nem használod a sorkiemelőd, ellenben a gimis biosz és kémia anyaggal.

Tehát seggelni nagyon jól kell tudni.

Majd ha az egész gimnáziumi biológia anyag mennyisége soknak tűnik esetleg, gondolj arra, hogy orvosin egy félév alatt többet kell majd megtanulnod ennél xD


Szóval ilyen mennyiségű tanulnivalóra számíts, és gyomor kell, nagyon erős gyomor. Ugye nem csak néhanapján boncolnak, és ehhez inkább kell lélekjelenlét, mint a vérhez, már nem azért :D


Aztán fontos az emberekhez való viszonyod. A személyiséged. Persze, csak ha nem akarsz pereket a nyakadba. Ezt majd orvosin neked is szemléletesen elmagyarázák :)


És hogy ne legyen olyasmi mozgászavarod, betegséged, ami ugye akadályozhat. Én pl. azért sem mennék, mert a kezemmel vannak gondok, és nem akarok másokat veszélyeztetni ezzel :/

De gondolom természetes, hogy pl. narkolepsziával nem orvosnak megy az ember :)


Megjegyzés: ha így jutott eszedbe az orvosi, akkor én nem ajánlom. Vannak, akik nem elhivatottságból, hanem kevésbé elfogadható hozzáállással vannak orvosin, de ez elég ellenszenves, elvégre emberekkel fogsz találkozni sokszor a legrosszabb napjukon. Tudni kell velük bánni, tudni kell megérteni őket. Sokat kell tűrnöd, mert itt is rengteg igazságtalanság fog érni, csak épp itt nem engedheted meg amagdnak, hogy a munkaidőd alatt bármi is kizökkentsen, befolyásoljon, mert akkpor a következő betegnél valamit elronthatsz.

Itt szellemileg folyamatosan a topon kell lenni, és lelkileg jelen lenni, mert ha itt vétesz hibát, az nagyon nem olyan, mintha a könyvelésben vagy a blokknál vétenél egyet. Ha kicsit is szórakozott vagy, már lehetnek nagy következményei is.


Külföldön megfizetnek, itthon nem.

2011. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Énis orvosi pályára készülök és most is gimiben biosz-kémia emeltes tantervű osztályba járok 5biosz+4kémia/hét. Szerintem nem is olyan nehéz a gimis anyag de anyukám is egészségügyben dolgozik és néha olvasgatom a belgyógyászatos szakkönyveit és hátast dobok tőlük de nem baj megtanulom majd:D Tervezem az emelt kémia és biosz érettségit mert ezek az okosok ott Pesten kitalálták hogy 2013tól kelljen 2 emeltszintű érettségi orvosira meg erdészetire meg még nem tom mire. Ugyhogy én az emelt kémiától és biosztól már most rettegek. De nagyon szeretnék vagy a dotéra vagy a se-re menni
2011. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
lemaradt előző vok: 16/f 10.osztály
2011. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!